Mutfak

Dekoratif Mutfak Aydınlatma Modelleri

Written by Secret

Mutfak dekorasyonu önemlidir. Mutfak dekorasyonunda kullanılacak dolap ve tezgahların ihtiyaca cevap verecek nitelikte olması ve doğru yerleştirilmesi önem taşır. Ancak bunlardan da daha önemli olanı mutfak aydınlatmasıdır. Çünkü mutfak dekorasyonunda aydınlatma eğer doğru bir seçimle yapılmışsa, mutfakta geçirilen zamanı kaliteli kılar, konfor ve rahatlık sağlar. Mutfak dekorasyonunda aydınlatma iki şekilde yapılmaktadır. Ya genel ya da lokal. Lokal aydınlatma da daha çok tezgah üstü aydınlatması, dolap içi aydınlatması ve benzerleri anlaşılmaktadır. Genel aydınlatma da ise genel bir ışık veren, büyük boyutlu aydınlatmalar akla gelmektedir.

Mutfak yemek yapılan ve tüketilen bir mekan olduğundan aydınlatma yeterli ve estetik olmalıdır. Gelişen teknoloji sayesinde hem ortamı son derece iyi aydınlatabilen hem de büyük bir şıklık yaratan modern mutfak avizeleri her yerde rahatlıkla bulunabilmektedir. Mutfak avize modelleri genel olarak belli modelleri içermektedir. Mutfakta kullanılacak avizenin görselliği yanında işlevselliğinin de ön planda tutulması gerekir. Öncelikle mutfak için tercih edilecek aydınlatma mutfağı çok iyi aydınlatmalıdır. Günümüzde artık hem modern, hem dekoratif, hem de fonksiyonel modern mutfak aydınlatma modelleri bulunmaktadır.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.