Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

Desenli Porselen Tabak Modelleri

Written by Secret

MÖ ki yıllarda insanlar topraktan çanak, çömlek yapmış ve kullanmışlardır. Yıllar geçtikçe geliştirilmiş ve kalıplar halini almıştır. Yıllardır yemek yemek için bir sürü araç gereç kullanılmaktadır. Bunların başında tencereler, tabaklar yer alıyor. Kadınların çoğunun tutkusu haline gelmiş bir sürü araç gereç bulunmaktadır. Günümüzde tabaklarımız, bardaklarımız, tencerelerimiz sadece yemek yemek bir şeyler içmek veya pişirmenin dışında albenisi de olsun isteyen bir sürü kadın ve hatta erkekler bulunmaktadır.

Desenli Porselen Tabak Modelleri

Geçmişten günümüze pek çok desenler, şekiller özellikle bardaklardan başlayarak tabaklarda ve hatta tencerelerde uygulanmıştır. Kadınların züccaciyeye olan tutkusunu bilmeyen yoktur. Özellikle tabakları ele alacak olursak; her kadının misafirliği, gündeliği, özel günleri için ayrı ayrı yemek takımları muhakkak vardır ve de yeni gelen nesillerde de kesinlikle olacaktır. Gündelik kullandığımız takımlarımızı, tabaklarımızı gelen misafirlerimize çıkartmayız. Her takımın yeri ayrıdır.
Tabak deyince aklımıza sadece yemek tabakları değil, servis tabakları, yemek tabakları, pasta tabakları, fincan tabakları, çay tabakları, salata tabakları gibi daha onlarca tabak çeşidi sayabiliriz.

Geçmişte de her kadın tabaklardaki renklendirmelerden, desenlendirmelerden hoşlanmaktadır. Kullanmaktan zevk alırız. Çok sevdiğimiz, çok beğendiğimiz parçalarımız vardır. Kırıldığı zaman içimizi parçalayan tabaklarımız, bardaklarımız vardır. Bazen de vitrinler de ilk gördüğümüz andan itibaren bu benim olmalı dediğimiz tabaklar vardır.

Desenli Porselen Tabak Modelleri

Asıl konumuz ise desenli porselen tabak modelleri. Porselenler her evde yerini almış ürünlerdir.
Değişik tarzlarda, şekillerde, renklerde ve desenlerde bulmak mümkündür. Desenli porselen tabaklarda desen olarak; çini deseni, çiçek desenleri, vintage desenler, asimetrik çizgi desenleri, puanlı desenler, küçük obje desenleri ve son zamanların modası haline gelen daha çok gençlerin tercih ettiği üzerinde yazı olan desenler ve bunlar gibi daha birçok desen bulunan porselen tabak modellerini görmek mümkündür.

Lakin desenli porselen tabak modelleri denilince herkesin zihninde ilk olarak çini desenler yer almaktadır. Bunun bir nedeni olarak bu tarz çini desenli porselen tabakların salonlarımızda süs eşyası olarak kullanılmasından kaynaklı olduğu söylenilebilir. En çok tercih edilen modeller çiçekli desenler, çini desenler tabak rengi olarak krem, beyaz, bej renkler daha çok kullanılmaktadır.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel mutfak modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.