Oturma Odası , Salon

En Güzel Klasik Salon Takımları

Klasik kelime anlamı olarak gelenekten ayrılmadan meydana getirilen ve değerini uzun zaman süresi içinde kaybetmeyen, ol­gunluk, mükemmellik bakımından örnek tu­tulmaya layık eser veya tarz olarak tanımlanabilir. Hatta geçmişten günümüze gelen bir sanat olarak da nitelendirilebilir. Dekoratif Mobilya Ürünlerinde ise klasik denildiğinde ilk akla gelen yalı, saray ve malikane tipi mekanlarda kullanılan mobilyalardır. Klasik koltuklar, oturma grupları, kanepeler, tekli koltuklar bunların başında yer almaktadır.

Malikane ve benzeri yapılar oldukça büyük metrekarelere sahip olduğundan bu tip yaşam alanlarında oldukça görkemli klasik koltuklar çok kullanılmaktadır. Bu tür dekorasyona sahip evlerde klasik oturma grupları ki bunlar iki tekli, bir tane üçlü ve bir adet ikili koltuktan oluşmakta olup bunları da yine klasik bir orta sehpa tamamlamakta, tamamlayıcı olarak da genelde puflar kullanılmaktadır. Klasik salon takımlarında mobilyaların hangi ağaçtan yapıldığı ve döşemelerin hangi kumaştan yapıldığı çok önemlidir. Kumaş türü olarak en çok kadife kumaşlar tercih edilmektedir . Renk seçiminde ise  kullanıcıların  kişisel tercihleri ön plandadır.

Klasik salon takımlarında kullanılan döşeme kumaşları kesinlikle klasik, kaliteli ve sade olmalıdır. Ayrıca ikili-üçlü koltukların kol kenarlarına yerleştirilen  kapitoneler ile klasik koltuk takımlarına modern bir görünüm kazandırılabilir.  Klasik salon takımlarında rahatlık ve konforu sağlamak için sırt kısımlara yumuşak, büyük minderler yerleştirilir. Klasik Oturma Gruplarında yer alan mobilyaların üzerlerindeki oyma ve motiflerle zengin bir görünüm elde edilir ve adeta tarihi atmosfer yaratılabilir.

Günümüzde ise klasik mobilyalar avangarde tarzda tasarlanarak tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bu avangarde stil mobilyalar altın ve gümüş varaklarla zenginleştirilerek klasik tarzın o muhteşemliğine sahip oluyor ve yaşam alanlarında lüksün, gösterişin ve parlaklığın tadına varmak isteyenler için inanılmaz bir seçim oluşturuyor. Galerimizde sizlerinde büyüleneceğine inandığımız birbirinden güzel klasik salon takımları görselleri yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak en güzel klasik oturma gruplarını, klasik koltuk modellerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.