Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Mozaik Uygulamaları

Written by Secret

Kökeni günümüzden beş bin yıl öncesine dayanan ve ilk olarak Sümer Uygarlığı tarafından çömlek parçalarının duvarlara batırılması şeklinde kullanıldığı bilinen Mozaik, küçük birbirinden farklı üç boyutlu parçaların bir yüzey üzerinde yan yana getirilmesi ile oluşturulan tekniğe, bunun sonucu ortaya çıkan desen, resim ve şekle verilen isimdir. Genel olarak geçmişten günümüze mozaik yapımında seramik, metal, ahşap, cam gibi bir çok malzeme bir arada kullanılabilmektedir.Bu gün ise mozaikler, iç ve dış mimaride, mobilya tasarımlarında, yer kaplamalarında, iç mekan duvarlarda, ıslak zeminlerde hatta dekoratif aksesuarlarda yeni ve modern yaklaşımlar ile gittikçe daha fazla kullanılmaktadır.

Ev dekorasyonunda daha çok mutfak ve banyolarda kullanılan mozaikler, tek renk olabildiği gibi renkli taşlardan da oluşabilmekte ve oldukça şık bir görünüm sergilemektedirler. Adeta evin havasını değiştirmekte gelişmiş bir dekoratif zevki ortaya koymaktadırlar. Mozaik bir sanattır ve evinizde mozaik uygulamaları da ortaya bir sanat eseri çıkarmaktadır. Banyo ve mutfaklarda sıklıkla kullanılmakla beraber özellikle cam mozaikler farklı bir bakış açısıyla panolar şeklinde ya da bir küçük blok halinde salonlarda da kullanılmakta ve muhteşem bir görünüm sağlamaktadır. Sizlere hazırladığımız galerimizde ev dekorasyonunda farklı mekanlarda kullanılan mozaik uygulamalarına dair örnekleri bulabileceksiniz. Her biri birbirinden çarpıcı, estetik ve aynı zamanda modern yorumlamalarla şekillendirilmiş mozaik uygulamalarını beğeneceğinizden kesinlikle eminiz. Galerimizi tıklayarak modern mozaik uygulamalarını yakından inceleyebilirsiniz.

Cam Mozaik Modeli (2)

Mozaik Banyo Lavabo Modeli

Mozaik Kaplama Lüks Banyo Modeli

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.