Trend Stil

Feng Shui Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Son yıllarda ev dekorasyonunda oldukça etkili olan, temelde doğayla insanın uyumunu,ilişkisini ele alan, dekorasyonda ise insanların yaşam alanlarını belirli kurallar içinde dekore eden ve bu dekorasyonla eve huzur, sağlık, bereket ve pozitif enerjiyi getirmeyi hedefleyen Feng Shui Felsefesi evinize sağlık ve mutluluk getirmeyi hedefliyor.

Ülkemizde de oldukça beğenilen ve zaman geçse de Feng Shui felsefesine göre hayatını yönlendiren, evini dekore eden büyük bir kitle mevcuttur. Bu doğrultu da feng shui’nin temeli olan denge ve uyumu dekorasyon alanında biraz açmamız gerekir. Feng Shui dekorasyonda aksesuar seçimi son derece önemlidir. Eşyaların konumlarına, mekana, sizin bu mekanda nerede durduğunuza, evin, odanın girişine göre mobilyaların yerleştirilmesi, mekanın ölçülerine göre eşyaların orantıların hesap edilmesi gereklidir. Feng Shui dekorasyonda soğuk renklere yer yoktur. Sizi rahatlatıcı etkisi olan sıcak renkler tercih edilmelidir. Abartıdan kaçınılmalı ve büyük eşyalar tercih edilmemelidir. Oturma grubunuzun siz oturduğunuzda pencere ve kapıya arkanızı dönmeyecek şekilde yerleştirilmesi gereklidir. Çünkü feng shui’de hep bir enerji akışı vardır. Bu nedenle bu enerjinin evin bütününe yayılması için onu engelleyecek dekorasyondan kaçınılmalıdır. Bitkiler ve aynalar feng shui dekorasyonun en önemli figürleridir.

Ruhun dinginliğini temsil eden feng shui dekorasyonu için galerimize göz atabilirsiniz. Sizi felsefi bir dünyaya taşıyacak olan feng shui felsefesi hakkında görsellerden yardım alabilirsiniz.

Feng Shui Banyo Dekorasyonu (3)

Feng Shui Dekorasyon Fikirleri

Feng Shui Oturma  Odası Dekorasyonu

Feng Shui Ada Tipi Mutfak Dekorasyonu (2)

Modern luxury home bedroom.

Bir önceki yazımız olan Beyaz, Lüks ve Etkileyici Villa Modelleri başlıklı makalemizde bahçeli villalar, beyaz ve lüks villa örnekleri ve havuzlu ve bahçeli villa hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • feng shui dekorasyon fikirleri

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..