Trend Stil

Geleneksel Japon Tarzı Ev Dekorasyonu

Written by Secret

İç mekan dekorasyonunda günümüzde daha profesyonel yaklaşımlar söz konusu. Rastgele mobilya seçimi, düzeni, ve sıradan bir obje kullanımı pek tercih edilmiyor. Artık daha bilinçli ve daha üzerinde düşünülerek evlerin içleri dekore ediliyor. Hatta bazen bir tema, renk ve stil belirleniyor ve belirlenen bu ana hat üzerinden dekorasyon uygulanıyor. Genellikle trend dekorasyon malzemeleri kullanılmakla birlikte bir akımı tüm görselliğiyle ortaya koyan dekorasyonlarda gittikçe tercih ediliyor. Örneğin Minimalist tarz dekorasyon, Klasik stil, Modern, Country gibi. Hatta çeşitli kültürleri ve felsefi ögeleri içinde barındıran dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmakta.

Bizler bu yazımızda sizlere geleneksel Japon tarzı ev dekorasyonundan görseller eşliğinde bahsetmek istiyoruz. Japon tarzı dekorasyonda etnik unsurlar, japon kültürünü, dinini, sanatını gözler önüne seren yaklaşımlar, egzotik bir hava hemen göze çarpmakta. Bu dekorasyonda kesinlikle yalınlık ön planda. Aynı zamanda bir o kadar çekici ve bir o kadar da gizemli bir atmosfer yaratılmasına özellikle dikkat edilmekte.

Japon tarzı ev dekorasyonunda sakinlik, dinginlik, denge ve rahatlık mutlaka yer almalı ve doğal olmalı. Geleneksel Japon evlerinde çıplak ayakla gezilmeye müsait zeminler, en az mobilya kullanımı, doğal malzemeler, etnik aksesuarlar bu dekorasyonun olmazsa olmazları. Japon Stili dekorasyon denilince kısaca zen felsefesini anlamalı, mobilyaların yere oldukça  yakın olmasına dikkat edilmeli. Organik malzemeler kullanılmalı ve aydınlatma soft olmalı. Her şeyden çok uyum ve dengeye çok önem verilmeli.

İsterseniz galerimizi tıklayarak sizler için hazırlamış olduğumuz geleneksel Japon ev dekorasyonu örneklerine yakından bakabilir ve ilgi duyuyorsanız evinizde uygulamak için fikir edinebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Beyaz, Lüks ve Etkileyici Villa Modelleri başlıklı makalemizde bahçeli villalar, beyaz ve lüks villa örnekleri ve havuzlu ve bahçeli villa hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • japon tarzı perde sitily
  • japonların ev dekorasyonları

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..