Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

İç Mekanlarda Aynalar kullanmak İçin İpuçları

Written by Secret

Aynalar evimizi hem hem de daha büyük ve aydınlık göstermek için en ideal aksesuarlardır. Küçük alanların en büyük kurtarıcısı aynalar ile aynı zamanda karanlık alanlarda daha aydınlık gösterilebilir. Evinizin stiline uygun güzel bir ayna modeli satın alarak istediğiniz şekilde aynanızı kullanabilirsiniz. Çok sade olan bir ayna ile bile evinize güzel bir etki oluşturabilirsiniz. Örneğin, salonun tavanında ayna kullanarak olduğundan yüksek tavanlı gösterebilirsiniz. Pencere karşısında kullanıp ortamı daha aydınlık yapabilirsiniz.

Ayrıca ayna seçiminde odanın boyutlarını da düşünün çünkü seçilen ayna odanızın boyutlarıyla da uyumlu olmalı. Büyük bir oturma odasında küçük bir ayna kullanmak orantısız bir görünüm oluşturur.

İç Mekanda Aynaları kullanmak İçin İpuçları

  • Aynalara dekoratif bir tablo gibi de düşünebilirsiniz.İlla ki asmak zorunda değilsiniz. Bir raf üzerinde yan yana getirerek tablo gibi dizmeniz onlara aynı zamanda dekoratif de bir görünüm verir.
  • Aynalardan dekoratif duvarlar yapabilirsiniz.Hem içinde bulundukları odaya boyut ekler hem de ışığı yansıtırlar. Bu sebeple bir duvar ya da panel gibi çok geniş yüzeylerde bu tarz bir kullanım tercih edebilirsiniz.
  • Ayrıca Aynalar, önüne koyduğunuz aksesuarları ön plana çıkarır ve daha şık bir görünüm yaratır. Ya da adet olarak daha zengin göstermenizi de sağlar.
  • İstediğiniz eşyaların üzerinde veya yanında kullanarak o alanı vurgulayabilirsiniz.Genellikle şöminelerin ve dresuarların üzerinde
    ayna olmasının en önemli sebeplerinden biri budur.
  • Özellikle küçük alanlarda aynalar çok büyük rol oynar. İçlerine girdikleri mekana derinlik kazandıran aynalar mekanın olduğundan çok daha büyük ve ferah olmasını sağlar.

Aynalar ile Ev Dekorasyon Örnekleri / Galeri

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.