Ev Dekorasyonu Mutfak

Küçük Mutfaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

Written by Secret

Mutfak dekorasyonunu baştan yaratmak isteyen kitleler, genelde boyutları bakımından küçük olması sebebiyle bu tarz alanlara yeteri ilgiyi göstermemektedir. Bu da mutfak alanlarının çok daha bakımsız ve evden bağımsız görünmesine neden olmaktadır. Alanın darlığı her ne kadar ‘eksi handikap’ olarak görülse de, doğru işlemler uygulanması durumunda ideal sonuçlar alınabilir.

Hem fazla vakit geçirmeden, hem de işlevsel ürünlerle donatılmış olan mutfaklarınızda geçirdiğiniz vakitten keyif alabilirsiniz. Küçük metrekareli dairelerin mutfakları için dekorasyon fikirleri üretmenin ne kadar zorlu bir iş olduğu bilinmektedir.

Küçük Mutfaklarınız İçin İlk Değişim: Renk Seçimi!

Mutfak dekorasyonu yaparken ilk değişimi renk seçimlerinden yana yapabilirsiniz. Eğer ışık almayan veya karanlığa bakan bir mutfağınız varsa, daha açık ya da pastel tonları tercih etmenizi öneriyoruz. Böylelikle daha aydınlık ve daha ferah görünen bir mutfağa yönelebilirsiniz. Önerilebilecek renk tonları beyaz, sarı, yeşil, mavi ve gri tonlarından yana olabilir. Ayrıca küçük bir mutfak olmasına rağmen bazı seçilecek aksesuarlar ile çok daha şık bir kombin yaratılabilir. Store perdeler, minik mutfaklara ayrı bir renk katmaktadır. Bu yüzden pencere boyutlarını değiştirme imkanınız söz konusu ise tavandan, tabana kadar uzanan stor perdeler satın alabilirsiniz.

Küçük Mutfaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler

İkinci adım: Depolama Alanları!

İkinci adım olarak ev dekorasyonu işlemlerinde depolama alanları yaratmalısınız. Zira mutfağınızın boyut bakımından küçük olması demek, eşya kalabalığını önleyerek daha ferah bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple mutfak dolaplarını tavana kadar uzatabilir veya dolap içlerini kutu, akıllı raf, bölücüler ile donatabilirsiniz. Duvar alanlarına ise çeşitli askı ve aparatlar, minik raflar çakmak mutfağınızın daha zarif bir görünüm yakalamasını sağlayacaktır.

Mutfağınızı L formatına uygun bir şekilde kullanarak yeterli alan açabilir, kullanım kolaylığını elde edebilirsiniz. Mutfağın en çok kullanılan alanı tartışmasız tezgahlar. Bu sebeple tezgah alanının olabildiğince boş kalması çok önemlidir. Herhangi bir yemek hazırlığında veya bulaşık birikmesi gibi alanlar için mutlaka tezgah alanının iyi konumlandırılması gerekecektir. Tezgahın boş kalması aynı zamanda ‘hijyenik açıdan’ daha temiz bir görünüm yakalamanıza da yardımcı olur.

Boş Alanları Elektronik Aletlerle Doldurabilirsiniz

Tezgahınızın üstünü daha fazla değer kazanacak ürünlerle doldurun. Mikrodalga, tost makineleri, kettle gibi ürünler çok daha aperatif çözümler üretmenize yardımcı olur. Ayrıca temizlenmesi ve toparlanması bakımından çabukluk katacak olan ürünlere yönelmenizi önermekteyiz. Mutfak dekorasyonu yapılırken önem taşıyan bu durumlar, sıfırdan bir yaşam alanı oluşturmanızı sağlar ve çok daha çekici ortamlar yaratmanıza olanak tanır. Satın alacağınız bu ek ürünler sayesinde artık mutfağınızın daha ferah ve daha kullanışlı bir görünüm yakalamasına yardımcı olabilirsiniz.

Editörlerimiz kullanıcılar için bilgilendirici içerikler paylaşmaya devam ediyor. Dekorasyon fikirleri kapsamında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar, www.secrethome.net güvencesiyle takipçilerimize sunuluyor.

Sizler için derlediğimiz Küçük Mutfaklara Hayat Kurtarıcı Öneriler galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

6 Comments

  • Ev kadını olduğum için günümün büyük bir kısmını mutfakta geçiriyorum ve evimin mutfağı çok küçük. Dediklerinizi dikkate alıcam.

  • Bir mutfak ne kadar toplu ve temiz olursa o kadar mutlu oluyorum. Dekorasyon da ayrı bir güzellik tabi.

  • Mutfakların en büyük sorunu kesinlikle bulaşıkların birikmesi. Bunun için bir çözüm ya da taktik geliştirmek lazım.

  • Mutfak dekorasyonunda elektronik aletlerin yeri çok olmamalı zira bazen kalabalık yapıyorlar rahat olamıyorum.

  • L formatı kimin aklına geldiyse gerçekten çok iyi bir iş yapmış. Tezgahın üstü için de çok pratik biz şekil.

  • Benim mutfağımın rengi daha çok gri ağırlıklı. Nedense beni daha çok mutlu ediyor bu renk.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.