Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

L Salon İçin Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

L Salonlar bazı durumlarda avantajken bazı durumlarda dezavantaj olabilmektedir. Özellikle küçük bir evin salonu L ise genelde dekorasyon konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. Avantajı salonun ortasına koyacağınız yemek masanızın ayrı bir bölümünün olması olacaktır. Bunun dışında dezavantajı ise eğer fazla renkli bir dekorasyon tercih ederseniz salonunun renklerinin göz yoracağı gerçeğidir. Bu tip salonlara sahip olanların tercih etmesi gereken dekorasyon sadelikten yana olanlardır.

Tercih Edilebilecek Koltuk Takımları

Köşe koltuk takımları bu salonların kurtarıcısı niteliğindedir. Özellikle küçük bir alana sahipseniz tercih ettiğiniz mobilyaların da minimal olduğundan emin olmalısınız. Çünkü salonlarda en son istenilen şey eşyaların birbirini ekarte etmesi, çok karışık görünmesidir. Bununla beraber orta sehpa yerine zigon sehpa tercih edilebilecektir. Bu sayede eşyaların az görünmesiyle beraber salonun kullanılabilecek alanı genişlemiş olacaktır. Bunlar yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de iki alan arasındaki renk bütünlüğünün bozulmamasıdır. Farklı renkler tercih edilirse renk cümbüşü göz yorar ve karmaşık bir görüntüye sebep olur.

L Salon İçin Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Farkı Dekorasyon Fikirleri

Şayet yemek takımınız için evin başka bir bölümü kullanılıyorsa salonun uzantısı olan alan için kitap okuma köşesi ya da çalışma alanı düşünülebilir. Ağırlıklı olarak ahşap detayların kullanıldığı salon takımıyla uyumlu ve açık renklerde mobilyalar tercih edilirse ortaya sade ve hoş, göz yormayan bir dekorasyon çıkacaktır. Kitaplığınızın yanına kitap okuma koltuğu ve bu koltuğu tamamlayan şık bir lambader hem konfordan hem şıklıktan ödün vermeyecek bir dekorasyon yöntemi olacaktır. Bu köşeyi tamamlayacak şekilde çalışma masası yerleştirilirse hem alan verimli kullanılmış olacak hem de salon dekorasyonu mükemmel hale gelecektir.

Dekorasyonu Tamamlayacak Süslemeler

Salonların vazgeçilmeyen ürünleri olan süs eşyaları, biblolar ve tablolar bu tip salonlarda daha sade şekilde kullanılmalıdır. Örneğin, açık renklerde boyanmış duvara asılacak çok göz yormayan tablolar kurtarıcı olabilir. Ya da minimal tasarlanmış mumluklar, biblolar yine dekorasyon için ideal fikirlerdir.Bu salonlarda kullanılabilecek perdeler ise modeli ne olursa olsun koltuk takımlarıyla uyum içinde olmalıdır. Sarı bir koltuk takımına seçilen mor bir perde renk cümbüşü yaratacak ve dekorasyonu göz yorar hale getirecektir. Ya da mavi bir koltuk takımına kullanılan turuncu bir perde salonun ahengini bozacaktır. Koyu renklerdeki koltuk takımlarına tercih edilecek perdeler ise duvarın rengine yakın olmalıdır. Son olarak söylenebilecek şey ise salonda bulunan iki bölmenin birbirinden ayrılmaması gerektiğidir. Tek bir oda olduğu unutulmadan dekore edilmeli ve ahenk hiç bozulmamalıdır.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.