Ev Dekorasyonu Genel

Pop Art Dekorasyon Nasıl Oluşturulur?

Written by Secret

Dünya çapında 1950li yıllarda tüketim toplumuna ve popüler yaşam tarzlarına bir tepki olarak ortaya çıkmıştır. İngiltere ve Amerika’da etkileri hemen hemen eş zamanlı olarak görülmeye başlanan popüler sanat, yani pop art günümüzde hala etkisini devam ettirmekte olup, özellikle kafe dekorasyon çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Pop art nedir?

Çıkış noktası yüksek sanat diye nitelendirilen sanatın halkın çoğunluğunda karşılık bulamadığının fark edilmesiyle popülerliğin sanatın içine türlü neşriyatla kaynaştırılmasıyla başlamıştır. Çizgi film karakterleri, çizgi romanlar, büyük pop yıldızları Amerika’da Andy Warhol’un öncülüğünde pop artın konusu olmaya başlamışlardır. Tüketim çılgınlığı ve insanların gönüllü kölelik halleri ortaya konan tüm eserlerde tezat bir biçimde önümüze konulmaktadır. Ancak mizah anlayışıyla yapılmış çizimler durumun ciddiyetini hafifleterek her yaştan izleyici için uygun görseller oluşmasını sağlamıştır.

Pop Art Dekorasyon Nasıl Oluşturulur

Pop Art Dekorasyon Nasıl Yapılmalı

Pop art genel itibariyle evinizde bulunan herhangi bir objenin, resmin ya da süs eşyasının da sanatın konusu olabileceğini savunduğu için evlerinizde pop art dekorasyonlar oluşturmak oldukça zevkli ve de alternatifli bir yöntem olacaktır. Öncelikle duvarlardan başlamak gerekirse, duvarınızda onlarca renk seçeneğini kullanabileceğiniz bir tarzdır Pop Art. Birbirine tezat renkleri bile belli bir estetiği elde edecek şekilde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Benim tavsiyem ise evinizdeki resim ve eşyaları da dahil edebilmek adına duvarınız için zebra stili ama siyah beyaz olmak zorunda kalmadan iki renk seçebilirsiniz. Seçtiğiniz renklerden biri boyanırken diğer alanları belirleyip maskeleme yöntemiyle temiz kalmasını sağlayabilir daha sonra ikinci rengi de boyayarak işin önemli kısmını sonlandırmış olursunuz. Daha sonra renklerimizin arasına içerisinde ev ortamına tezat olabilecek bir bitkinin bulunduğu bir adet saksı yerleştirmekle başlayabiliriz. İstediğimiz ara bölgelere evimizde kullandığımız eşyalardan Pop Art tanımına uygun olduğunu düşündüklerinizi serpiştirebilirsiniz ya da yeni ürünler tasarlayabilirsiniz.

Bütün bunlar size zor gelir ise resim ya da objeleri satın alabileceğiniz mağazalar ve büyük kırtasiyeler mevcuttur. Duvar dekorasyonu bittikten sonra odanızın diğer kısımlarını da satın alabileceğiniz özel ürünlerle duvar ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz Pop Art Dekorasyon Nasıl Oluşturulur galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

8 Comments

  • Koltuklarımın rengi biraz koyu bir renkte. Acaba salona böyle bir dekor yapsak güzel ve şık dururmu?

  • Çok güzel bir tasarım bayıldım resmen. Bende yeni evime geçince böyle bir oda yapmak istiyorum kendime.

  • Kızlarımın odasına yapmayı düşünüyoruz. Hem kızlarımla vakit geçirmiş olucam hemde odaya renk katmış olucaz.

  • Sadelikten bıkmış olan kişiler pop art dekorasyona yönelebilir. Ancak sadelik sevenler buun pek sevmez gibi.

  • Yeni nesil gençler bu tip dekorasyonlara çok merak duyuyor. Bence bu iyi bir şey, yeni bir akım doğabilir.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.