Trend Stil

Yaz İçin İskandinav Tarz Dekorasyon Önerileri

Written by Secret

İskandinav Tarzı Dekorasyon

İskandinav tarz dekorasyonu beyazın hüküm sürdüğü, sadelik ve modernliğin muhteşem uyumu, aydınlık ortamlar, yeni ve çağdaş yaklaşımlar, ahşabın sıcaklığı ve yumuşaklığı ile sanatsal-canlı aksesuarların birlikteliği olarak tanımlayabiliriz.

İskandinav tarzı dekorasyonun temelinde minimalizm yatmaktadır. Bu tarzın en belirgin özelliği ise beyaz rengin tüm mekana hakim olmasıdır. İskandinav stil adından da anlaşılacağı üzere kuzey ülkelerine has bir stil olduğundan daha çok kış mevsimine gönderme yapan bir dekorasyon stilidir. Ancak sadeliği ve rahatlığı nedeniyle pekala yaz içinde rahatlıkla uygulanabilir. Bu nedenle rahatlık, basitlik ve estetik görünümler hep ferahlatıcı, rahatlatıcı, gözü yormayacak özellikler içerir. İskandinav tarzı ev dekorasyonunda yaratıcılık, işlevsellik, sadelik ve ahşabın sıcaklığı ön plandadır. Özellikle yaz mevsimine uygun bir dekorasyon uygulamayı düşünüyorsanız iskandinav tarzı dekorasyon mükemmel bir seçimdir. Olabildiğince az eşya kullanarak oluşturulan bu uygulamada istediğiniz kadar aksesuar kullanmakta serbestsiniz. Hatta bu aksesuarlar canlı renklerden seçilebilir. Önemli olan uyumu yakalayabilmenizdir.

İskandinav tarzı dekorasyonda aydınlatma

İskandinav tarzı dekorasyonda ışık önemlidir. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal ışık kullanımı tercih edilir. Bu dekorasyonun uygulanacağı mekanlarda eğer pencereler büyükse doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanılabilir. Perde seçimi de bu nedenle olabildiğince açık renkli, saydam görünümlü perdeler şeklinde tercih edilebilir. Ancak aydınlatma ürünlerinde abajur, mumlar, lambader ve tavan lambaları bu dekorasyonda kullanılabilecek en ideal ürünlerdir. Bu dekorasyon tarzına en çok endüstriyel tarz aydınlatma elemanları yakışmaktadır.

İskandinav Stil Yaz Dekorasyonunda malzeme seçimi

Bu stilde daha çok doğal ve el yapımı malzemeler kullanılmaktadır. Keten, pamuk ve yün kumaşlar, çizgili, kareli, ekoseli desenler, küçük çiçek desenleri bu dekorasyonun tekstil ürünlerini oluşturmaktadır. Ahşap malzemeler ise özellikle zeminde kullanıldığında daha bir güzeldir. Bu stilde en çok beyaz renk kullanılmaktadır. Tavanlar beyaz zeminler ahşaptır. Mobilyalarda pastel tonlar, pastel halılar, hatta kilimler göze çarpmaktadır. Fakat aksesuar seçimlerinde bir canlılık, sıcaklık, dinamizm hemen dikkati çekmektedir.

Bu dekorasyonda amaç mekanı olduğundan daha ferah göstermek, rahatlık ve konforu sağlamak, pratik ve işlevsel bir dekorasyonu oluşturmaktır. Mobilyalar sade ama basit tasarımlı olmakla beraber estetik ve uyum çok önemlidir. İskandinav tarz dekorasyonu yumuşatmak için metal aksesuarlar kullanılabilir ve bu dekorasyon özellikle canlı parlak renkli aksesuarlarla ısıtılabilir.  İskandinav tarzda beyazın dışında siyah, gri, krem, bej ve kahve tonları da kullanılabilir.

Yaza girdiğimiz şu günlerde evinizin dekorasyonunu yenilemeyi düşünüyorsanız pekala bu stili düşünebilirsiniz. Fikir edinmek için galerimizi tıklayarak sizler için seçtiğimiz en güzel iskandinav tarzı dekorasyon fikirleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Yaz İçin İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri / Galeri

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.