Turkuaz Renkli Dekoratif Seramik Aksesuarlar

En asil renk hangisidir derseniz size hemen turquaz diyebiliriz. Turquazın Türk kelimesinin fransızca söylenişinden türediği söylenebilir. Kısaca türk mavisi olarak da tanımlanan turquaz camgöbeği renginin hafif mavi tonu, yeşile çalan mavi olarak isimlendirilebilir. Turquazın huzur verici, dinlendirici, sakinleştirici bir etkisinin olduğu ifade edilir. Bu nedenle özellikle duvar renklerinde kullanılan turquazın kişiyi rahatlattığı bilinmektedir. İznik çinilerinin ana rengidir turquaz. En güzel cami süslemelerinde turquaz çiniler sıklıkla kullanılmışlardır.

Bu kadar anlatımlardan sonra asıl konumuz olan turquaz renkli dekoratif seramikler konusuna şimdi girebiliriz. Zaten turquaz bu sene de moda. Duvar renklerinde, koltuk takımlarında, aksesuarlarda her yerde turquazı görebiliriz. Özellikle de en güzel haliyle dekoratif aksesuarlarda kendini gösteriyor. Dekorasyonunuzu zenginleştirmek ve etkileyici bir ortam yaratmak için Turquaz seramik aksesuarlardan yararlanılabilir. Galerimizde biz sizler için en güzel turquaz seramik objelerden oluşan bir görsel dosya hazırladık. Galerimizi tıklayarak dekoratif turquaz aksesuarları inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Uğuru Dekoratif Baykuş Bibloları başlıklı makalemizde baykuş figürü, baykuş temalı dekoratif obje ve dekoratif baykuş aksesuarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

ÖNCEKİ İÇERİK
SONRAKİ İÇERİK

Yorum Yap

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.
Optimized with PageSpeed Ninja

Yükleniyor..