Ev Dekorasyonu Yatak Odası

Dantel Yatak Örtüleri

Written by Secret

Dantel Nedir?

Dantel denince akla ilk gelen şeylerden biri el emeğidir. İncecik iplerle ilmek ilmek işlenen çeşitli el işleri vardır. Bir kadının hayatında mutlaka yeri olan danteller, çeyizlerden kıyafetlere birçok yerde kullanılır. Dantel inceliktir, güzelliktir. Geçmişten günümüze genç kızların çeyizlerinin baş tacıdır. Sonunda böyle bir güzelliğe ulaşabilmek sabır ister, emek ister. Herkesin evinin başköşesinde duran bir dantel işleme vardır. Masalar, vitrinler, sehpalar, havlu kenarları, yatak örtüleri bu inci gibi işlemelerle süslenir. Sevgi, sabır, hayaller hepsi ilmek ilmek işlenir dantele. Genç kızların umudu, aşkı gizlidir onlarda. Danteller emek ve sevginin en saf halidir. Bu nedenle danteller hediye edilebilecek en özel ve güzel şeylerden biridir. Geçen zaman dantellerin modasını geçirmeye yetmez. Ancak zamanla günümüz modasına uyarlanabilir. Kullanım şekilleri ve motifleri değişebilir. Moda ve nostalji birleşimi bu danteller evlere zarafet getirir.

Dantel Yatak Örtüleri

Dantelin Yatak Örtülerinde Kullanımı

Yatak odası bir evin en özel yeridir. Bu özel alanı güzelleştirmek için kullanılan en göz alıcı aksesuar yatak örtüsüdür. Hem odanın derli toplu görünmesini hem şık durmasını sağlar. Özellikle son yıllarda artan yatak örtüsü modelleri ve modasıyla dantel, yatak odalarına farklı bir hava katabilir. Klasik beyaz dantelin yanında rengarenk dantel işlemeli yatak örtüleri de artık günümüzde kullanımı yaygın olan dekorasyon ürünlerindendir. İşleme danteller tek başlarına kullanılabildiği gibi, tül ve saten gibi kumaşlarla birleştirilerek de kullanılmaktadır. Hatta renkli boncuklar, taşlar ve incilerle de süslenebilmektedir. Günümüz modasında eskiye dönüş olduğu gibi ev dekorasyonunda da eskiye dönüş vardır. Modern döşenmiş bir yatak odasında yatağın üzerine serilen bir dantel yatak örtüsü ile vintage etki yaratılabilir. Rengarenk iplerle ince ince işlenmiş bir dantel yatak örtüsünü salon kanepesinin üzerine atarak farklı bir hava katılabilir.

Sizler için derlediğimiz dantel yatak örtüleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

3 Comments

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.