Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu Ev Tekstili

Dekorasyon Örgü Modelleri

Written by Secret

Kış hobileri: Örgü

Mevsimin artık insanları yönelttiği en eğlenceli, hemen her yerde kendini gösterecek örgüler evinizin dekorasyon fikirlerine çok katkı sağlayacaktır. Örgü kışın uzun gün ve akşamlarında elinizde sizlere eşlik eden keyifli uğraşlar arasında yer alacaktır.

Sizler için örgü ile yapılabilecek pratik, kolay bir kaç örnek sunumumuz olacaktır. Renk seçimi tamamen kişinin zevkiyle bütünleşmeli ki o iş daha keyif verici olmalıdır. Bir de evimizin dekorasyonuyla bütünleşti mi büyüleyici bir duruş sergileyecektir.

Mutfak için harika örgü poşetlik

Poşetlik yapılırken tercih ettiğiniz en iki renk yün ipleriyle belki çok eğlenceli meyve şekilleri verilebilir. Belki eğlenceli kız bebek yaparak etek dizaynını poşetlik alan için genişliğini ayarlayarak yapabilirsiniz.

 

Dekorasyon Örgü Modelleri

Sakin kullandığınız salon, oda gibi yerler için puf halılar

Pastel ton veya klasik ton tercihi ile öncelikli olarak başlanmalı puf halı yapımına. Tabi ki es geçilmeyen diğer kısım mobilya dekorasyonuna uyum sağlanması iyi ki yapmışım demeniz için haklı bir sebeptir. Minik gül veya çiçek motiflerini birleştirerek evimiz için kışı daha gösterişli geçirtir.

Örgü ile tabure süslemek

Bazen sıkılırız, bazen de eski, yıpranmış tabureler için harika bir dokunuş olur kısa zamanda yaptığımız örgüler. Tek yapmamız gerek şey uyum içerisinde aldığımız ipleri tabureye göre belki de sade bir trabzan işlemeyle gösterişli hale getirebiliriz.

Örgü ile kapı süsleri

Evimizin dış kapısı için veya odalarımızın kapısı için tamamen beli az az kalmış örgü iplerinizi değerlendirmek için harika bir fikirdir. Bazen o ipleri ponpon olarak hazırlayıp birleştirip güzel bir tasarım çıkarabilirsiniz. Bazen de minik motifleri birleştirerek harika bir süs eşyası yapılabilir.

Hayvan tasarımlı örgü perde bağı

Perdeleriniz bazen perde maşasıyla tutturulurken, bu gibi tasarımla evinize canlılık getirebilirsiniz. Hangi hayvanı, hangi renk vurgusuyla yapmaya karar vermeniz ilk aşama için yetecektir. Biraz da elyaf yardımıyla puf hale getirip perde için doğaçlamalı bir bağ olacaktır. Çocuk odaları tercihi içi harika fikirlerdendir. Muhteşem dekorasyon gösterişi kendiliğinden oluşacaktır.

Elimizin altındaki eşyalar için örgü sepet

Zaman zaman örgü yaparken küçük ipler kalmaktadır. Küçük olduğu için bazen nereye koyduğunuzu unutursunuz. Veya çocukların küçük parçalı oyuncakları için güzel bir sepet örerek hem şık bir tasarım hem de nerede olduğunu unutmayacağımız eşyalarınız olur.

Mevsimle ilişkilendirilen örgü sonbaharla birlikte düşüncelerde yer almaya başlar. Hem sıkılmamak için hem de evimizin dekorasyon şıklığı için gösterişli aynı zaman da pratik fikirleriyle kışın uzun zamanlarını daha keyifli geçirebilirsiniz.

 

Sizler için derlediğimiz dekorasyon örgü modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.