Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

Dekoratif Saksı Nasıl Yapılır

Written by Secret

Yaşadığımız ya da vakit geçirdiğimiz alanı daha yaşanabilir daha keyifli bir ortam haline getirmenin birçok yolu vardır. Dilerseniz bu alanın düzenlemesi konusunda bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise vaktinizi geçireceğiniz alanın bütün değişimlerini en baştan son ana kadar kendiniz tasarlamanız. Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri vakit geçireceğiniz alanın konsept olarak nasıl bir yere dönüşmesini istediğinize karar vermenizdir. Bu alandaki bütün düzenlemeleri de devamında kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Dekorasyonun tamamlayıcı unsurları genellikle küçük aksesuarlarla desteklenen basit ancak verimli değişikliklerdir. Bu tarz aksesuar değişikliklerin başında özellikle doğayı, yeşilliği, çiçekleri seviyor ve bunları da yaşadığınız alana yansıtmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey bu alanlardaki değişikliklerden başlamak olsun.

 

Dekoratif Saksı Nasıl Yapılır

Öncelikle dekoratif saksı yapmak için seçeceğiniz bitkinin türü oldukça önemlidir. Bu bitkinin kapalı alanda ve saksı gibi dar bir alanda yetişebiliyor olması gerekir. Seçimini yapmadan önce bitkinizi satın alacağınız yerden yetiştirme ile ilgili bütün incelikleri örenmeniz gerekiyor. Daha sonra aldığınız bitki eğer renkli bir çiçekse onun çiçek ve gövde yaprak renklerine uyum sağlayacak bir saksı seçmeni gerekiyor. Aynı zamanda seçtiğiniz bitki çiçek değil de bir küçük ağaç türü ise yine aynı şekilde bu türe uyum sağlayabilecek toprak alanı olan ve renk uyumunu da yakalayabileceğiniz bir saksı seçimi yapmanız gerekiyor.

Bitkinizle ilgili saksı rengi ve bitki çeşidi seçimlerinizi yaptıktan sonra sizi bekleyen bir sonraki adım ise toprak seçiminiz olacaktır. Bitkinizin çeşidine uygun toprak seçimini yine satın alacağınız görevliden uygun bilgileri alarak sulama ve dikim konusunda donanıma sahip olmanız gerekmektedir.

Bitkiniz çeşidine, rengine, saksı türüne, saksı rengine, toprak çeşidine karar verdikten sonra saksınızı nereye koymanız gerektiğine karar vermelisiniz. Bitkinizin güneş alması gerekiyorsa pencere önlerini tercih edebilirsiniz.

Saksınızı nereye koyacağınıza karar verdikten sonra dış süslemesine karar vermek için dekorasyon renginizi belirlemelisiniz. Dekorasyon rengini belirledikten sonra süslemek için;

1.Deniz kabukları

2.Yine denizden toplayabileceğiniz seçtiğiniz renklerin tonunda soft taşlar

3.Saksınızın yapı malzemesine göre renklendirebileceğiniz boya

4.Sim

5.Küçük tahta mandal

6.Yapıştırıcı

7.Pamuk gibi malzemeleri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Malzemeleriniz temin ettikten sonra renk uyumunu tamamlayıp saksınızın üzerine deniz kabuklarıyla bir kaplumbağa yapıp yeşile boyayabilirsiniz. Dileseniz pamuklardan oluşturacağınız beyaz bulutlar ve mavi boyayla oluşturacağınız gökyüzüne gümüş simlerle kendi yıldızlarınızı serpiştirebilirsiniz. Dilerseniz küçük tahta mandalları renk renk boyayarak kendi gökkuşağınızı oluşturabilirsiniz. Yine mandalları kullanarak çeşitli kulaklı hayvan süslemeleri oluşturabilirsiniz. Bunun gibi malzemeleri renklendirip saksınızın üzerine yapıştırarak kendi dekoratif saksınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz dekoratif saksı nasıl yapılır galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.