Dekorasyon Yaratıcı Fikirler

Yaratıcı Dekorasyon Fikirlerinin Genel Özellikleri

1- Renkli olması: Eskilerin siyah – beyaz televizyonlar gibi çalışan akıllarına artık renk geldi! Önceden 3 -4 rengin çoğunluğunda olan mobilyalar ve eşyalar artık her renge açık. Çünkü yaratıcılık, renkli olmayı gerektirir. Duvarları rengarenk boyamak ile başlar bazen. Önceden sadece beyaz olan çamaşır makinelerinin bile şimdi sarısını, mavisini, hatta kırmızısını bulmak mümkün.

2- Muzip ve çocuksu olması: Yaşınız kaç olursa olsun yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evinizi, iş yerinizi, kullandığınız araç gereçleri dekore etmeye başladığınız andan itibaren adeta oyun oynuyormuş gibi bir hisse kapılırsınız. Çocukluğunu yaşayamayanlar ya da yaşayıp da devam ettirmek isteyenler yaratıcı süsleme yolları ile yaşam alanlarını birer oyun evine çevirmeye devam ediyor.

Dekorasyon Yaratıcı Fikirler

3- Tamamen orijinal olması: Herkesin odaları, evleri, koltukları tek tip iken yaratıcı dekoratifler tamamen orijinal işlere imza atmanın sonsuz mutluluğunu yaşıyorlar. Özgün olmak, farklıyı denemek herkesin harcı değil elbet. Ancak büyük çoğunluk sıradan olana kapılmışken, yaratacağınız farklar yüzünüzde gülümseme, evinizde farklılık dengeleri yaratacaktır.

 4- Doğayla iç içe olması: Salonunuzun duvarında bir ağaç resmi olsun istemez misiniz? Ya da salonunuzun zemininde yapraklar ve çiçekler olmasını? Modern dekorasyon modelleri doğaya gidemeyenlerin ayağına doğayı getiriyor. Tabiat ile iç içe olmayı özleyen şehir insanları, yaratıcı dekorasyon fikirleri ile, evini bir ormana, bir deniz kıyısına, bir okyanus manzarasına armağan ediyor.

5- Önce şaşkınlık sonra beğeni toplaması: Hanenizi ya da eşyalarınızı yaratıcı bir şekilde tasarladıktan sonra konuklarınız önce şaşkınlık, sonra beğeni ile size geri dönüş yapacaktır. ”İki koltuk attık mı tamamdır oda” anlayışından uzak iseniz yaratıcı dekor fikirlerinin meyvelerini insanların tebrikleri ile misli misli kazanacaksınız.

Dekorasyon Yaratıcı Fikirler

Neden Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri?

1- Yaşam alanınızı renklendirir: İnsanlar, evlerine dinlenmek için gitseler de çoğu zaman evlerinde geçirdikleri vakit sıkılırlar. ”Duvarlar üstüme üstüme geliyor” deyimi bu sıkıntıyı en iyi şekilde özetler. Peki ya o duvarlarda hayvan motifleri, renkli perdeler olsa? O zaman duvarlara bakmak bile sıkıntınızı en aza indirecektir.

2- Evde daha fazla ve kaliteli vakit geçirmenizi sağlar: İnsan, yapısı gereği eğlendiği, hoşuna gittiği mekanlarda vakit geçirir. Eviniz bir hapishane ya da kafes gibi değilse, yaratıcı dekorasyon düşünceleriyle harman edilmişse, evinizde geçirdiğiniz saatler artacak, o saatlerdeki mutluluğunuz da fazlalaşacaktır.

3- Konukların ilgisini çeker: Standart olandan uzaklaşmak ve dekor konusunda yenilikçi olmak konuklarınızın da ilgisini çekecektir. Kim bilir belki onlar da sizden görüp evlerinde yeniliklere giderler. Kim bilir?

Sizler için derlediğimiz dekorasyon yaratıcı fikirler galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

“Dekorasyon Yaratıcı Fikirler” için bir yorum

  1. Sitenizde yaptığınız paylaşımlar yaratıcılık açısından çok başarılı ve örnek olabilcek nitelikte. Evimi yeni dekor edeceğim öyle gezinirken denk geldim ve en başarılı örnekler sizde mevcut. Tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir