Genel

Dekoratif Bar Modelleri

Written by Secret

Vizyonu ile hizmet anlayışında ana başlık olarak ele alınan disco ve pub, cafe bar ve pub cafelerin tüm özelliklerini sağlayan ana mekanların ilk giriş yerleri olarak biliniyor. Giriş kısmında misafirler üzerinde ortaya konulan rahatlık ve huzur hissi ile bar sahiplerine olumlu dönüşler göstermesini sağlıyor. Ancak bar dekoratif modellerinin bu konudaki gerçekliği ele alınan birbirinden farklı tasarımlar ve modellerdir. Bar tasarım ve modelleri için ele alınan en önemli konu farklı tasarım ve modellerin barlar üzerinde gerçekleşmesidir. Bu durum bir barın başka bar dekorlarına benzememesi nedeni ile ayrcalıklı olmasını sağladığı için oldukça önemli bir etkiye sahip oluyor. Bara gelen müşterilerin rahat etmesi, farklı bar dekorları içerisinde eğlenmesi ilgili mekana ait önceliğin ortaya çıkmasını sağlaması açısından oldukça önemli. Bar dekorasyonlarının farklı bir şekilde etkili hale gelmesi için öncelikle farklı renk ve tasarımların kullanılması gerekiyor. Bar dekorasyonlarında kullanılması gereken en önemli özelliklerden birisi de duvarlarda ve tavan bölgelerinde kullanılacak olan ışıklandırma sistemidir.

Dekoratif Bar Modelleri

Dekoratif Bar Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekoratif bar modelleri oluşturulurken gelen misafirlerin rahat hareket etmesini sağlayacak genişlikte mekanlar oluşturulması gerekiyor. Mekanların geniş olması bar dekorasyonlarının da kendisini daha şık bir şekilde göstermesini sağlıyor. Bu nedenle bar dekorasyonlarına geçmeden önce barların kurulacak olan alanlarının geniş olmasına büyük önem verilmesi gerekiyor. Barlara gelen misafirlerin pisti çok rahat görmesi, lavaboya kolay gidebilmesi, oturduğu masa ve bölgeye kolay ulaşmayı ister. Bunun için de yapılacak olan bar tasarımlarının gelen müşterilerin bu taleplerini karşılar cinsten olması oldukça önemlidir.

Cafe Bar Dekorasyonlarında Sık Yapılan Hatalar

Cafe bar dekorasyonlarında yapılan en büyük hatalardan birisi de mekanların tarzlarından oldukça uzak bir dekorasyonu benimsemesidir. Bu amaca hizmet etmeyeceği için müşterilerin de memnun kalmayacakları anlamına geliyor. Bar dekorasyonlarında yapılan bir başka önemli hata ise müşterilere yapılacak olan sunumlarda mekana ve bar dekorasyonun özelliklerine uygun olmayan tasarımların ön plana çıkmasıdır. Hijyen ve sağlık kurallarının yeterince önemsenmemesi de cafe bar dekorasyonlarında yapılan en büyük hatalardan birisi olarak dikkat çekiyor. İç ve dış dekorasyon özelliklerinin birbirini tamamlamaması ve birbirine zıt kutuplarda olması bar dekorasyon özellikleri konusunda yapılan hatalardan bir başkasıdır. Renk katamamak ve oldukça sade olması da hatalar sıralamasındaki yerini alıyor. Servis sunumlarının yeterince kaliteli bir şekilde yerine getirememek gibi özellikler bar dekorasyon işlemlerinde en sık yapılan hatalardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Sizler için derlediğimiz dekoratif bar modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.