Çocuk Odası Yatak Odası

Dekoratif Ranza Modelleri 2018

Written by Secret

Bir genç veya çocuk odasını iki kardeş beraber kullanacaksa çoğu zaman bu durum o odanın sadece yatmak için kullanılan bir oda olmaktan başka bir hale getirmiyor. Bu durumda hem çocuklar hem de ebeveynler büyük sıkıntılar yaşamak zorunda kalıyorlar. Salonun ortasında ders çalışan çocuklar, oyuncakları evin her tarafına dağılmış çocuklar gibi. Bu durumunda çözüm yolu odaya doğru bir dekorasyon uygulanmasıdır.

TEK BİR YATAK GÖRÜNÜMÜNDE RANZA:

Bu yöntem ile hem tek kişilik bir oda görünümü sağlanacak hemde iki kişinin aynı odada ayrı yatakları olmasını sağlayacaktır. Odaya ilk girdiğinizde karşınızda tek bir yatak var gibi duracak fakat yatağın altındaki baza kısmı kendinize doğru çekildiğinde başka bir yatak karşınıza çıkacak. Bu yatağa sadece yastık ve yorgan kısmı eklenerek yatma kısmına geçilebilecek. Böylece odada çocukların oynayabileceği geniş bir alan ortaya çıkmış olacak.

Dekoratif Ranza Modelleri 2018

L ŞEKLİNDE ALT KISMI BAZA VEYA DOLAP OLARAK KULLANILABİLECEK RANZA:

Hem görsellik açısından hemde kullanış bakımından son derece önemli ve kullanışlı bir ranza biçimidir. Bu ranzada üst kısımdaki yatak kısmı yukarıda bir duvara yaslanmış şekilde bulunacak altta bulunan ranza ise üst yatağın hemen yanındaki duvara yaslanmış şekilde yerleştirilecek. Alt ranzanın sadece enden bir kısmı üst ranzanın altına gelmiş olacak. Üst ranzanın altında kalan boş alanlar ise ister çalışma masası istersen de bir dolap olarak kullanılabilir. Ve buralara yerleştirilecek dekoratif eşyalar ile de görsellik katılabilir. Böylece orta alan daha fazla boş kalmış ve daha kullanışlı bir hal almış olacaktır.

Dekoratif Ranza Modelleri 2018

DOLAP İÇİNE SAKLANILMIŞ RANZA:

Bu yöntem ile odaya ilk girildiği zaman bir yatak odası görüntüsü oluşması engellenecektir. Dört bölmeli ve dört kapaklı bir dolap düşünelim bu dolapların alt ve üstündeki kapaklar enlemesine açılsın ortadaki kapaklarda boydan açılsın. Üstten açılacak olan kapak ile ranzamızın üst yatağı açılsın. Alttaki ikinci enden açılan kapak ile de alt kat yatağımız ortaya çıksın. Alt katta ki yatağımızı öne doğru çekerek yatılabilecek bir pozisyona getirebiliriz. Ortada boydan ola kapaklardan birini açtığımızda ise alt ve üst ranzayı birbirine bağlayan bir merdiven ile karşılaşılacaktır. Bu merdiven hem ranzaların sabitlenmesini sağlayacak hemde üst kata çıkış için kullanılacaktır.

Bu ranza dekorasyonlarını yapabilmek için en önemli şey insanların odaya girdikleri zaman nasıl bir yer ile karşılaşmak istedikleridir. Böylece hem daha fazla model ortaya çıkabilir hemde insanların istedikleri şey tam anlamıyla gerçekleşmiş olur.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel dekore edilmiş ranza modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.