Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Written by Secret

Evlerinizde özellikle odalarınızın bazılarında birçok kişinin tercih ettiği gibi sehpalar tercih edilmektedir. Özellikle de oturma odalarında ve salonlarınızda farklı tarzlarda çok farklı sehpalar kullanılmaktadır. Ancak, özellikle otantik sehpalar son yıllarda doğallık anlamında da daha fazla tercih edilmeye başlanmış bulunmaktadır.

Örnek olarak evinizin doğası daha sıcak ve daha klasik ürünlerle devam ediyorsa bu durumda, otantik sehpalar kullanılabilir olmaktadır. Ayrıca, doğru dizayn ve tarzıyla farklı renklerle donatılmış olan bir odaya da bu şekilde bir tarzla farklı bir hava katabilirsiniz.

Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Orta Sehpa Nasıl Seçilmelidir?

Dekoratif ürünler ile ilgili olarak ilk dikkat çeken ürünler kuşku yok ki, orta sehpalardır. Odada bulunan mobilyaların tamamen tamamlayıcısı olarak dikkat çekmektedir. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, orta sehpalar doğru olarak seçildiğinde, mobilyalara daha tamamlayıcı bir hava katmasının yanı sıra, odada daha davetkar bir hava katmayı başarmaktadır.

Ancak, orta sehpayı seçerken asıl önemli olan kesinlikle evin dizaynı ve mobilyaların durumu olmalıdır. Dar mekanlarda özellikle biraz daha şeffaf ve küçük cam ürünler tercih edilebilirken, geniş mekanlarda daha doldurucu ürünler tercih edilebilir. Bu yüzden de bir çok şeye dikkat edilebilir.

Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Orta Sehpa Konusunda Neden Otantik Sehpa Tercih Edilmelidir?

Mekan konseptiniz için uygun olduktan ve tarzınızı yansıttıktan sonra sizler de otantik sehpa tercih edebilirsiniz. Özellikle rustik dönem ve country tarzı dizayn edilmiş bir odada çok daha faydalı ve çok daha güzel bir dekoratif ürün olarak dikkat çekmektedir. Bu tarz sehpaların bir başka özelliği de üzerinde yaşanmışlık havası sunmasıyla birlikte, aynı zamanda da doğanın sıcaklığını evlerinize taşımasıdır.

Diyelim ki, eviniz daha renkli bir geçiş sağlıyor ise, bu durumda dekorasyon anlamında kesinlikle sizlere sıkıntı yaşatmayacak şekilde sizler de çok rahatlıkla otantik bir sehpa tercih edebilirsiniz. Bu konuda kesinlikle sıkıntı yaşamayacaksınız.

Otantik Sehpaların Eve Katacağı Hava Nasıl Olacaktır?

Otantik sehpalar, eve kesinlikle çok daha sıcak bir hava katacaktır. Şunu çok iyi bilmek gerekir ki, doğa renkleri evinizde çok başarılı bir hava sunulmasını sağlamış olacaktır. Diyelim ki, sizler de böyle bir işlem yapmak istiyorsanız bu durumda, evinizde daha fazla zaman geçirmek sizlere kesinlikle kötü gelmeyecektir. Çünkü, doğanın sıcaklığını evinizde yaşamış olacaksınız.

Ayrıca, şunu da bilmelisiniz ki, bu tip ürünler kesinlikle ya ömrü dolmuş olan ağaçlardan ya da az kalmış ağaçlardan yapılmaktadır. Yani bu işlemler yapılırken, kesinlikle doğaya zarar verilmemektedir. Bu da bir başka avantajı olarak bilinmelidir.

Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Otantik Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orta sehpanızı otantik sehpa olarak tercih edecekseniz bu durumda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bunların başında ayak kısımları gelmektedir. Bazı otantik sehpaların ayak kısımları hafif kalabilmektedir. Bazıları ise, demirden yapılmaktadır. Demirden yapılanlarda boya kısımlarına dikkat edilmesi gerekirken, özellikle alım zamanı dikkat etmeniz gereken asıl konu ise, sehpalarınızın ahşap olarak kullanılan ayak kısımlarında sıkıntı yaşanmaması açısından zayıf yapılmaması durumu olmaktadır. Bu yüzden de bu konulara ayrı bir hassasiyetle yaklaşılması gerekmektedir.

Bir de otantik sehpaların çizilmesi durumunda doğru şekilde bakımı yapılması gerekmektedir. Daha çok dekoratif anlamda kullanılsa da, üzerine çizilmesi durumunda basit bir cilalama işlemi ile sizler de başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Evinizde küçük bir atölyeniz var ise derin çiziklerde ve deforme olmuş sehpalarınızda zımparalama ile kendiniz de sehpalarınızı onara bilir ve hayal gücünüzüde katarak vintage (retro) modellere benzetme imkanınız olabilir.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel otantik sehpa modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.