Ev Dekorasyonu Genel Oturma Odası , Salon

Vintage Ev Dekorasyonu Tarzı

Written by Secret

Ev dekorasyonu, oldukça özen gerektiren bir iştir. Ciddi bir uğraş, para ve zaman ayırmanız gerekir. Ancak işin sonunda, tamamen kendi zevkinize göre dekore ettiğiniz evinize kavuştuğunuzda tüm bunlara değdiğini görürsünüz. Bütün işlerde olduğu gibi, ev dekorasyonunda da bilinmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz taktirde dekorasyonunuz çok daha başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Bu kurallardan biri de dekore edeceğiniz alanı belirli bir tarzda döşemenizdir. Yani tarz karmaşasından uzak durmalısınız, Kendinize bir tarz belirlemeli ve perdeden duvar boyasına, mobilyadan dekoratif aksesuarlara kadar her şeyi bu tarz ile olabildiğince uyumlu tercih etmelisiniz.

 Vintage tarzı dekorasyon nedir?

Son günlerde özellikle yeni evli çiftlerin gözdesi olan ve klasik tarzdan vazgeçemeyenlerin de en büyük tutkusu olan vintage tarzı dekorasyon oldukça ilgi görmeye başladı. Peki, nedir bu vintage tarzı ev dekorasyonu. Klasik tarza oldukça yakın, şık ve zarif tasarımlardır vintage tarzı tasarımlar. Diğer adıyla ikinci el eşyaların yenilenmesi akımı olarak da bilinen vintage tarzı eski eşyaların dönüştürülüp yenilenmesi ile yepyeni ve oldukça şık eşyalar elde edilmesi akımıdır. Vintage tarzı mobilyaların en belirgin özelliklerinden biri de mobilyaların sivri ayaklı olmasıdır. Vintage tarzı dekorasyonlarda geçişler çok iyi yapılmalıdır. Örneğin tamamen eski mobilyaların yenilenerek kullanıldığı bir oda tasarımında modern ve kırmızı gibi iddialı bir renkte kullanacağınız bir puf, odanızda geçmişten günümüze hoş bir esinti estirecektir.

Vintage Ev Dekorasyonu Tarzı

 Vintage tarzı tasarımlarda dekoratif aksesuar kullanımı

Vintage tarzı tasarımların en çok sevdiği dekoratif aksesuarlar dantellerdir. Odanızla uyumlu ve hoş danteller kullandığınızda dekorasyonunuz tamamlanmış olacaktır. Dantel zerafet ve şıklığı ile vintage tarzı mobilyaların bütünü gibi duracaktır. Dantel dışında vintage tarzı dekorasyonlarda mum ve yine aynı tarzda fotoğraf çerçeveleri kullanabilirsiniz. Mum, vintage tarzı dekorasyonun estirdiği nostaljik havaya mükemmel bir uyum kazandıracaktır. Fotoğraf çerçevesi kullanacaksanız bunun da vintage tarzı veya klasik tarzda olması gerekiyor. Vintage tarzı tasarımlar canlı çiçekleri pek sevmez. Özellikle büyük çiçeklerden uzak durmalısınız. Eğer canlı çiçeği çok seviyorsanız ve vazgeçemiyorsanız o zaman küçük menekşeler kullanabilirsiniz.

Vintage tarzı tasarımlarda perde ve halı tercihi de oldukça önemlidir. Perdelerinizin fonu yine eski tip ve gösterişli olabilir, fakat tülü olabildiğince zarif tercih etmelisiniz. Stor veya zürafa tipi perdeler vintage tarzı için pek uygun değildir. Halı tercihini de klasik tarzda bir halıdan yana kullanmalısınız. Özellikle modası geçmiş oymalı halılardan uzak durmalısınız. Bunlar dışında şık ve uyumlu biblolar ile de dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz resim galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bizlerden esirgemeyiniz lütfen.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.