Ev Aksesuarları

Gizemli ve Dekoratif Dreamcatcher Modelleri

Written by Secret

Kuzey Amerika yerlilerinin kabuslardan korunmak ve kötülükleri yakalamak amacıyla söğüt dallarından yaptıkları bir kasnağın ip ile örümcek ağı şeklinde örülmesi sonucu yaptıkları ve ucuna kişisel eşyalar, tüyler, boncuklar asarak süsledikleri obje olan Dreamcatcherlar günümüzde dekoratif aksesuar olarak da kullanılmakta ve özellikle yatak odaları, teras ve balkonlarda muhteşem durmaktalar. Aynı zamanda Kızılderili kültürünün sembolü olarak benimsenen, bizim kültürümüzde ise muska olarak nitelendirilebilecek olan dekoratif düşkapanları, ilginç ve gizemli tasarımları, yüklendikleri anlamlar ve egzotik çizgileri ile sıradışı bir dekorasyon objesi olarak karşımıza çıkmakta.

Sıradışı ve farklı etnik objelerden hoşlananların kesinlikle ilgi göstereceği dekoratif rüya kovucuları ister etnik aksesuarların satıldığı mağazalardan bulabilirsiniz isterseniz de tüm yaratıcılığınızı kullanarak kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken dallardan yapılmış bir dairenin içinin örümcek ağı şeklinde örülmesidir. Çünkü yerli inancına göre daire bebeklik, çocukluk, yetişkinlik, yaşlılık ve tekrar bebeklik anlamına gelmekte ve hayat çemberini oluşturmaktadır. Örülen bu çemberin ortasından iyi düşüncelerin yolunu tüyün hareketine göre bulabileceği  bir tüy sallanmalıdır. Dekoratif olması için de boncuklar, tüyler ve süslü objelerle süslenebilen rüya kovucular teraslarda, açık-kapalı balkonlarda, anlamlı olması bakımından da yatak odalarında etkileyici bir aksesuar olarak kullanılabilmektedir.

Merak edenler için galerimizde birbirinden güzel ve etkili, gizemli düş kapanları yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak dekoratif düşkapanlarını inceleyebilir, fikir edinebilir ve belki de yaratıcılığınızı kullanarak bir rüya kovucu yapabilirsiniz.

Efsanesi:

İktomi (Bilge) örümceğe dönüşerek bir ruhani liderin rüyasına girmiş. Adamın söğüt ağacından yapılma çemberini almış ve ağ örmeye başlamış. Örerken de dünyada iyi ve kötü şeylerin bir arada var olduğunu bu kapanın arzularını ve isteklerini tutacağını kötü düşünceleri kovacağını söylemiş. o günden bu güne kötü rüyaları kovduğuna inanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Nostaljik Resim Çerçeveleri başlıklı makalemizde dekoratif resim çerçeveleri, en güzel resim çerçeveleri ve nostaljik resim çerçevesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.
Ev Dekorasyon

Yükleniyor..