Ev Aksesuarları Genel

İç Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Herkesin kendi evini güzelleştirme yönünde mutlaka birkaç fikri vardır. Evinizi güzelleştirirken yapacağınız hamleler görsellik açısından önem arz etmektedir. Kendi zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre ev şekillendirmenin birçok yöntemi mevcuttur. Yaşamış olduğumuz bu dünyanın karmaşasından uzaklaşarak huzur bulduğumuz yerlerden en önemlisi kendi evimizdir. Bu sebeple evimizde yapacağımız iç dekorasyonlar ortamımızın bize huzur ve mutluluk vermesi açısından gayet gerekli olan işlerden biridir. Evinizi iç dekorasyonu için en doğru ve güvenilir birkaç çözüme birlikte bakalım.

 

İç Dekorasyon Fikirleri

 1-Değiştirilecek olan yeri belirleme

Evinizde yapacağınız değişikliğin tam olarak nerede olacağını belirlemek işin tamamına yakını bitirmiş olmak demektir. Yani mutfak tezgahında yapacağınız değişikliği mutfak dolapları ile beraber bitirmek istediğinizde hem süre olarak hemde maliyet olarak işlerin karışmasına neden olabilme durumu söz konusu olduğunu düşünmelisiniz. O yüzden yapacağımız değişikliğin ismi tam anlamı ile net olmalıdır.

 2-Malzeme seçimi ve ölçüler

Malzeme seçimi de en az yer belirlemek kadar önemlidir. Doğru ve güvenilir uzmanlar aracılığı ile malzeme kalitesi ve sağlamlığı açısından birçok fikir edinebilir ve onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Malzeme seçiminin yanında bir diğer faktörde alacağınız malzemenin ölçüleridir. Bu konuda ciddi anlamda ölçü alma konusunda deneyiminiz yoksa mutlaka bir uzmandan faydalanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız malzemenizin değişim yapacağınız evinizin bölümünde tuhaf ve hiç hoş olmayan görüntülere sebebiyet vereceğini asla unutmayın.

 3-Kendi zevklerinizi belirlemek

Kendi zevkleriniz sizin iç dünyanızı dışa yansıtan en önemli aynanızdır. Bu nedenle değiştirmek istediğiniz evinizin bölümünde kullanacağınız malzemelerin rengi sizin iç dünyanızı yansıtacaktır. Daha sonradan pişman olacağınız çılgınca renklerden uzak durmanız sizin için ileride pişmanlık duygusu yaşamanızın önüne geçecektir.

 4-İşçilik

Evinizde yapacağınız değişimin büyüklüğüne göre işçiliğini kendiniz yapabilir veya bu işlerde uzmanlaşmış olan kişilere yaptırabilirsiniz. Örneğin banyo fayanslarının tadilatı sizin el becerilerinizin çok üstünde bir işçilik gerektirdiği için uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Diğer bir örnek olarak evinizdeki mutfak dolaplarının kapakları değişiminde yine sizin el becerilerinize istinaden bu değişikliği kendi başınıza yapabilmeniz mümkün olabilmektedir. Kısacası yapabileceğiniz ve el becerilerinizin yatkın olduğu işleri kendi başınıza kolayca halledebilirsiniz.

Sonuç olarak kendi evimizin istediğimiz bölümünde yapacağımız değişikliler bizim için çok hoş sonuçlar teşkil etmeli ve bizim huzur ve mutluluğumuzu tetiklemelidir. Zorunluluk halleri durumunda bile evimizin değiştireceğimiz bölümünü yeniden dizayn ederken, yukarıda belirtilen özellikler bizim için bir rehber ve planlama teşkil eder. Hayatınızın güzel ve kendi iç dünyanızı yansıtan evlerinizde mutlu ve huzurlu günler geçirmenizi sağlayan yine sizin tercih etmiş iç dekorasyon fikirleriniz olduğu iç dünyayı yansıtmalarıdır.

Sizler için derlediğimiz iç dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.