Bahçe & Balkon Ev Dekorasyonu

İlginç Bahçe Salıncak Modelleri

Written by Secret

Salıncaklar çocukların en çok eğlenerek vakit geçirdikleri park materyalleridir. Büyüklerde en az çocuklar kadar salıncakta sallanmaktan büyük keyif alırlar. Salıncaklar dekorasyon yönünden bahçeli evlerin olmazsa olmazlarındandır. Büyüklerin öğle vakitlerinde bahçe salıncaklarında dinlendirici vakit geçirmesini sağlayacaktır. Eğer bir bahçeli eviniz var ise mutlaka salıncak alma ihtiyacı duyacaksınız. Ya da kendiniz de yapabilirsiniz.

Çocuklar İçin Bahçe Salıncakları

Bahçenizde bir ağacınız varsa bu çocuklar için salıncak yapmak aslında çok kolay ve zahmetsizdir. Basit bir salıncak için aslında sadece bir halat ve bir tür örtü işinizi görecektir. İki halatı yan yana getirip önce bir ucunu daha sonra istenilen aralık bırakılarak hem yan tarafına diğer ucunu ağacın sağlam bir dalına bağlayın. Daha sonra halatın oturulacak bölümünde iki halatı birbirinden ayırın. Örtünün bir kısmını çamaşır serer gibi halata asın kısa tarafı iki halatın arasına gelmelidir. Geriye kalan uzun tarafını iki halat arasında gerekli mesafeyi bırakarak diğer halata serin. Örtünün sonu, ilk serdiğiniz baş kısmının üzerine gelmelidir. Böylelikle düşme riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz. İstenirse içerisine puf bir yastık konularak destek sağlanabilir. Yapmış olduğunuz bu salıncağı bebekler için beşik olarak ta kullanmak mümkündür.

İlginç Bahçe Salıncak Modelleri

Aslında salıncak yapımının temel kökeni buradan gelmektedir. Tabi ki çocuklar için çok farklı salıncaklar yapmak mümkündür. Örneğin eski bir araba tekerleğini eşit aralıklarla 3 yerinden çengel vida takın. Hatta güzel bir renk ile boyayın. Taktığınız bu çengel vidalardan kalın bir ip veya ince bir halat geçirin. İplerin uzunluklarının eşit olmasına dikkat edin. İplere gerekli uzunlukları bıraktıktan sonra 3 ipi de aynı noktadan birleştirin ve asın. 2 çocuk aynı anda çok rahat bu salıncağı kullanabilir.

Ya da eski bir sandalyeniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz. Sandalyelerin ayak kısımlarını çıkartın. Eğer sandalye ahşap ise mutlaka zımpara yapın ve çocukların istediği bir renge boyayın. Sandalyenin alt kısmına iki adet ahşap tahta monte edin. Bu tahtalara sandalyelerin kenarlarından dışarı taşmalıdır ve aralarında 10 15 cm gibi bir mesafe bırakılmalıdır. Dışarı taşan kısımların uç kısımlarından ip geçecek kadar delik açın. Geçirmiş olduğunuz iplerin uç kısımlarına delikten çıkmayacak şekilde düğüm atın ve ağacınıza asın.

Çocuğunuzun kay kay binmekten sıkıldı ve çöpe atmak istemiyor. İşte harika bir salıncak elemanı daha.

Büyükler İçin Bahçe Salıncak Modelleri

Çocuklara eğlenceli bir alan tasarladık peki ya siz? Büyükler için birçok mağaza da salıncak bulmak mümkündür. İşi ucuza getirmek istiyorsanız kendiniz için de bir salıncak tasarlayabilirsiniz. Hatta eski malzemelerinizi kullanarak. Diyelim ki eviniz tadilat yaptırdınız ve kapılarınızı değiştirdiniz. İşte eski kapılardan yapılacak en kolay salıncak modeli.

İki adet kapı bizim işimizi görecektir. Öncelikle bu kapıları bir güzel zımpara yapın. Üzerine yapacağınız cila veya boya ile güzelleştirin. Bu iki adet kapıyı 90 derecelik açı ile veya 100 110 derecelik açı ile birbirine monte edin ve oturulacak bölümlerin köşe noktalarına ahşaplar için kullanılan çengelli çelik dübel takın buralara da zincir veya çelik halat takarak istediğiniz bir yere monte edin. Üzerine de güzel bir minder koyun. Artık salıncak hazır hale gelmiş olacaktır.

Bebeğinizin eski beşiğini de salıncak haline getirebilirsiniz. Bunun için dört tarafında olan korkulukların bir tarafını sökmek yeterli olacaktır.

Ya da bir paletin uç kısımlarına ip geçirerek de salıncak yapmak mümkündür.

Sizler için derlediğimiz ilginç bahçe salıncak modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

7 Comments

  • Bahçeme resimdeki 2. salıncaktan bulmak istiyorum yardımcı olurmusunuz acaba? Çok güzel durucak gibi bir his var içimde.

  • Böyle bahçe salıncakları alabilmek için önce bahçeli bir ev almak lazım. Ancak o da zor gibi. Fotoğraflar ile idare edicez artık.

  • Bu bahçe salıncaklarında insan çok rahat uyur bir daha da uyanmak istemez. Çok konforlu gözüküyorlar.

  • Bir hamak bir de bahçe salıncakları en kısa zamanda yapmayı planladığım işler arasında.

  • İnsan bebekken beşikte sallandığı için böyle salıncaklarda kendini çok huzurlu hissediyor. Bebekliğimize dönüyoruz adeta.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.