Ev Dekorasyonu Ev Tekstili

Küçük Evler İçin İdeal Çalışma Alanı Çözümleri

Written by Secret

Küçük bir eviniz varsa ve boyutları istediğiniz gibi değerlendiremiyorsanız sizlere muhteşem dekorasyon fikirleri sunuyoruz. Küçük evlere çalışma odası için uygun alan yaratmak mümkün! Bu konuda yaratıcı fikirler sunan web sitemiz, sizlere tam olarak hayalini kurduğunuz alanları oluşturma şansları veriyor.

Eğer evinizde ‘çalışma odası’ için ayıracak fazla bir odanız yoksa, bu durumu kafanıza takmayın. Salon veya yatak odanızdan ayıracağınız bir bölüm sayesinde küçük ama kullanışlı çalışma odası fikirleri yaratmak söz konusu. ‘Home Office’ kavramı günümüz Türkiye’sinde yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Özellikle masa başı çalışanlar, işlerini evden yapan kişiler daha ‘kurumsal’ bir alan yaratmak ve işe odaklanabilmek için kendi çalışma alanlarını yaratmayı mantıklı bulmaktadır.

İlk Adım: Metrekare Hesabı Yapmalısınız!

İlk adım olarak evinizde metrekare hesabı yapılmalıdır. Uygun bir boş alan belirlenmeli ve o alan tamamen ‘çalışma odası’ olarak tasarlanmalıdır. Evinizin her alanı olabilir! Bu tamamen sizlerin tercih edeceği ve çalışma esnasında konsantrasyonunuzun dağılmayacağı bir zemin yaratmanız ile orantılıdır. İlk iş olarak bu alanın tüm ölçümlemeleri yapılmalıdır. Daha sonrasında ise alana uygun ölçülerde masa, raflar ve sandalye bulmalısınız. Eğer istenen ölçülerde ürünler bulamadıysanız MDF formatında kesimler için marangozlara özel siparişler verebilirsiniz. Bu sayede tam olarak alanı değerlendirmek söz konusu olacaktır.

Küçük Evler İçin İdeal Çalışma Alanı Çözümleri

İkinci Adım: Çalışma Alanınızı Kişiselleştirin!

İkinci adım olarak çalışma alanınızı kişiselleştirmelisiniz. Yani çalışma alanında sizlere ilham kaynağı olacak veya sürekli gözünüzün önünde bulunmasını istediğiniz ürünlere yönelebilirsiniz. Bu alanda tercih edilebilecek duvar kağıtları, çerçeveler, panolar ile harika kurgular yaratabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri kapsamında artık kitleler kendi iç dünyalarını yansıtan ürünlere daha fazla yönelmektedir.

Her ne kadar küçük bir eve sahip olsanız da, 5 metrekarelik bir alan dahi sizlere çalışma şansı sağlayabilir. Fakat bunu uygularken evin diğer alanlarının kısıtlanmaması çok önemlidir! Eğer çalışma odası dekorasyonu kurarken, çalışma masanızın gizlenmesini istiyorsanız kapaklı dolaplar ya da niş alanları tercih edebilirsiniz. Ek olarak perde veya duvar panelleri ile bölümleme yapmak da mümkündür.

Üçüncü Adım: Konforunuzu Önemseyin!

Çalışma alanlarında ‘rahatlık’ çok önemlidir. Özellikle ev dekorasyonu yaparken, evinden çalışan kullanıcılar için konfor ilk planda olmalıdır. Konforlu bir alan yaratmak demek, her daim kişilere çok daha sağlıklı zeminler oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu sayede oluşturacağınız tasarımların sizlere hitap edebilmesi ve çok daha kullanışlı bir hale dönüşebilmesi bakımından mutlaka bu tarz ayrıntıları gözden geçirmenizi önermekteyiz. Hayalini kurduğunuz yaşam alanlarını oluşturabilmek artık mümkün.

Aşağı kısımda yer alan fotoğraf ve görseller neticesinde artık çalışma odası dekorasyonlarınız için ilham alabilirsiniz. Bu konuda kitlelere ‘memnun edici gelişmeler’ sunan editörlerimiz, günlük olarak yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekici tasarımların öne çıkmasına yardımcı oluyor.

Sizler için derlediğimiz küçük evler için ideal çalışma alanı çözümleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

13 Comments

 • Hem ev hemde ofis olarak kullanıyorum. Çok dar geliyor ev ve buda beni aşırı derece bunaltıyor. Dediklerinizi göz önünde bulundurucam. Teşekkür ederim.

 • Evim stüdyo dairesi gibi. Küçük ve herşey içi içe. Bu durum benim sinirimi bozuyor. Başka evede çıkma durumumuz yok şu anda. Dediklerini uygulayarak çalışmalara başlıycam.

 • Dediklerinizi yaptım. Gerçekten işe yaradı. Küçücük home ofisim gözümde sanki büyük bir eve dönüştü diyebilirim.

 • Bizim gençler hiç böyle şeyler ile uğraşmıyor. Yere yüzüstü uzanıp her şeyi öyle çalışıyorlar.

 • Çalışma odası kurmak bizim toplumumuzda yer bulmuş değil. Ne ilginçtir ki toplumumuzun en çok da böyle bir ortama ihtiyacı var verimlilik açısından.

 • İşlevselliği olan mobilyalar gerçekten bazen hayat kurtarabiliyor. İsviçre çakısı gibi her işe yarıyor.

 • Aslında bizim salonlarımızın dekorasyonunda televizyonun yeri olmamalı. Televizyonu salonlarımızdan hatta evimizden komple atmalıyız.

 • Çalışma alanı kesinlikle kişisel olmalı. Başkaları tarafından rahatsız edilmemek çok önemli.

 • Kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir çalışma alanı kurarak daha verimli işler çıkarabiliriz.

 • Görsellerde çok güzel çalışma ortamları var. Biraz maliyetli olur kurması ancak daha huzurlu bir ortama sahip oluruz işin sonunda.

 • Bir çalışma alanında mutlaka kitaplık bulunmalı. Arada elimize bir kitap alıp en az yarım saat okumalıyız.

 • Görsellerdeki sandalyeler bence hiç güzel değil. Ofislerde kullanılan tipte dönen ve oturma yeri yumuşak olan sandalyeler tercih edilmeli.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.