Ev Dekorasyonu Ev Tekstili

Küçük Evler İçin İdeal Çalışma Alanı Çözümleri

Written by Secret

Küçük bir eviniz varsa ve boyutları istediğiniz gibi değerlendiremiyorsanız sizlere muhteşem dekorasyon fikirleri sunuyoruz. Küçük evlere çalışma odası için uygun alan yaratmak mümkün! Bu konuda yaratıcı fikirler sunan web sitemiz, sizlere tam olarak hayalini kurduğunuz alanları oluşturma şansları veriyor.

Eğer evinizde ‘çalışma odası’ için ayıracak fazla bir odanız yoksa, bu durumu kafanıza takmayın. Salon veya yatak odanızdan ayıracağınız bir bölüm sayesinde küçük ama kullanışlı çalışma odası fikirleri yaratmak söz konusu. ‘Home Office’ kavramı günümüz Türkiye’sinde yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Özellikle masa başı çalışanlar, işlerini evden yapan kişiler daha ‘kurumsal’ bir alan yaratmak ve işe odaklanabilmek için kendi çalışma alanlarını yaratmayı mantıklı bulmaktadır.

İlk Adım: Metrekare Hesabı Yapmalısınız!

İlk adım olarak evinizde metrekare hesabı yapılmalıdır. Uygun bir boş alan belirlenmeli ve o alan tamamen ‘çalışma odası’ olarak tasarlanmalıdır. Evinizin her alanı olabilir! Bu tamamen sizlerin tercih edeceği ve çalışma esnasında konsantrasyonunuzun dağılmayacağı bir zemin yaratmanız ile orantılıdır. İlk iş olarak bu alanın tüm ölçümlemeleri yapılmalıdır. Daha sonrasında ise alana uygun ölçülerde masa, raflar ve sandalye bulmalısınız. Eğer istenen ölçülerde ürünler bulamadıysanız MDF formatında kesimler için marangozlara özel siparişler verebilirsiniz. Bu sayede tam olarak alanı değerlendirmek söz konusu olacaktır.

Küçük Evler İçin İdeal Çalışma Alanı Çözümleri

İkinci Adım: Çalışma Alanınızı Kişiselleştirin!

İkinci adım olarak çalışma alanınızı kişiselleştirmelisiniz. Yani çalışma alanında sizlere ilham kaynağı olacak veya sürekli gözünüzün önünde bulunmasını istediğiniz ürünlere yönelebilirsiniz. Bu alanda tercih edilebilecek duvar kağıtları, çerçeveler, panolar ile harika kurgular yaratabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri kapsamında artık kitleler kendi iç dünyalarını yansıtan ürünlere daha fazla yönelmektedir.

Her ne kadar küçük bir eve sahip olsanız da, 5 metrekarelik bir alan dahi sizlere çalışma şansı sağlayabilir. Fakat bunu uygularken evin diğer alanlarının kısıtlanmaması çok önemlidir! Eğer çalışma odası dekorasyonu kurarken, çalışma masanızın gizlenmesini istiyorsanız kapaklı dolaplar ya da niş alanları tercih edebilirsiniz. Ek olarak perde veya duvar panelleri ile bölümleme yapmak da mümkündür.

Üçüncü Adım: Konforunuzu Önemseyin!

Çalışma alanlarında ‘rahatlık’ çok önemlidir. Özellikle ev dekorasyonu yaparken, evinden çalışan kullanıcılar için konfor ilk planda olmalıdır. Konforlu bir alan yaratmak demek, her daim kişilere çok daha sağlıklı zeminler oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu sayede oluşturacağınız tasarımların sizlere hitap edebilmesi ve çok daha kullanışlı bir hale dönüşebilmesi bakımından mutlaka bu tarz ayrıntıları gözden geçirmenizi önermekteyiz. Hayalini kurduğunuz yaşam alanlarını oluşturabilmek artık mümkün.

Aşağı kısımda yer alan fotoğraf ve görseller neticesinde artık çalışma odası dekorasyonlarınız için ilham alabilirsiniz. Bu konuda kitlelere ‘memnun edici gelişmeler’ sunan editörlerimiz, günlük olarak yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekici tasarımların öne çıkmasına yardımcı oluyor.

Sizler için derlediğimiz küçük evler için ideal çalışma alanı çözümleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

Bir önceki yazımız olan Küçük Salonlara Büyük Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde küçük salon dekorasyonu önerileri, küçük salon nasıl döşenir ve küçük salon yemek masası hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.
Ev Dekorasyon

Yükleniyor..