Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

Küçük Salonlara Büyük Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Eğer küçük salonlarınız varsa, muhteşem dekorasyon örnekleri ile en sade dokunuşları yaparak, bu alanlarınızı baştan yaratabileceksiniz. Bilindiği gibi dekorasyon fikirleri kapsamında ilk olarak kitleler ‘salon’ alanı için fikir araştırmaları yapar. Bu sebeple salonu baştan yapılandırmak, hem sizlerin iç dünyasını yansıtmakta; hem de yaşam alanlarınızın daha çekici kılınmasına olanak tanımaktadır.

Bazen alan yetersizliği sebebiyle TV ünitesi, sehpa, koltuk ve benzeri ürünleri aynı alana toplamak güç bir hal alıyor. Alan darlığı sebebiyle çok daha kullanışlı ürünlerden vazgeçmek durumunda kalabiliyoruz. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için salon dekorasyonu kapsamında bilgiler sunan editörlerimiz, en şık tasarımları ortaya çıkartmanıza yardımcı oluyor. Artık yaşam alanlarınız çok daha fazla değer kazanacak ve şıklığı temsil edecek!

Küçük Salonlara Büyük Dekorasyon Fikirleri

Salonlarınız İçin Altın Öneri: Bol Işık ve Sade Eşya Düzeni

Salon dekorasyonunda en önemli unsur ‘mobilya seçimi’ olarak bilinmektedir. Mobilya alışverişi için herhangi bir mağazaya gittiğiniz zaman sadece beğendiğiniz ürünleri satın alırsanız eve geldiğiniz zaman konumlandıramama durumlarından dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Öncelikle alanınızın ölçümleri yapılmalı ve kafanızda nasıl bir konumlandırma yapacağını belirlemelisiniz. Küçük salonlara birçok eşya, mobilya ve aksesuar doldurmak alanın daha dar görünmesine neden olacaktır. Eğer amacınız çok daha sade ve ihtişamlı bir alan yaratmaksa öncelik adımınızı ışık düzenlerinden yana kullanın. Salonunuzun çeşitli alanları için ışık seçimleri yapın ve abajur olarak satın aldığınız bu ürünleri konumlandırın.

Ayrıca ışıklar ile uyum sağlanabilmesi için perde seçimleri de çok önemlidir. Az yer kaplayan perdeler istiyorsanız, küçük salonlar için önerimiz stor perdeler. Salonunuzun ölçülerine göre hareket edip, ev dekorasyonunu uygulamak adına aldığınız ölçülere uygun mobilya seçimine başlanabilir. Mobilya seçimi yapılırken, bir mobilyanın birden fazla işlevselliğe sahip olmasına dikkat edin. Örneğin orta sehpa olarak kullandığınız ürününüzü zaman zaman yemek masası haline dönüştürebileceğiniz şekilde seçin.

Küçük Salonlar İçin Her Alanı ‘Makul’ Kullanmalısınız!

L koltuk, genelde alan kullanımı için gayet doğru seçimdir. Bu sebeple L koltuk satın almadan önce salonunuzun ölçülerini gözden geçirin. Kör köşeleri uygun bir şekilde konumlandırılacak olan koltuğu seçtikten sonra satın alımları tamamlayabilirsiniz. Kanepe veya oturma grubu satın alındığı zaman çoğu dönemde küçük salonlar için hüsran yaratılmaktadır. Bu yüzden küçük alanlarınızı daha şık ve kullanışlı hale dönüştürebilmek için sadelikten yana mobilyalar seçmek önemlidir. Bu da ev dekorasyonu alanında önem taşıyan bir diğer unsurdur.

Dekorasyon İçin Aksesuar Seçimleri

Duvar alanları için şık tablolar, raflar ve ışık seçimleri yapabilirsiniz. Eğer varsa koleksiyon ürünlerinizi asmak bu alanların çok daha ‘retro’ bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilir. Ek olarak eşyalarınız, kitaplarınız veya benzeri ürünleriniz için ‘raf’ tercihi yapmak, bir nevi depolama alanı oluşturmanızı sağlar. Salon dekorasyonu esnasında bir diğer önemli unsur ise TV ünitesi seçimidir. Hem TV ünitesi, hem de konsolu ayrı kullanmak demek ekstradan yer kaplamasına neden olacaktır. Bunun yerine duvara monte edilebilen TV’lerden tercih edebilir veya konsol ya da TV ünitesi seçimlerinden herhangi birisini kafanızdan çıkartabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz Küçük Salonlara Büyük Dekorasyon Fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.