Mutfak

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Written by Secret

Mutfağınızı dekore ederken yeni trendleri uygulamakla birlikte mutlaka mutfağınız metrekaresini dikkate alarak karar vermeli ve daha çok fonksiyonel ürünler ile pratik kullanımı olan mutfak araç gereçlerini seçmeliyiz. Gelişen teknoloji sayesinde artık mutfak mobilyasında, özellikle de mutfak kullanım ürünlerinde pratikliğe gidilmekte ve hem gösterişli, hem dekoratif hem de size zamandan kazandıracak, hayatınızı kolaylaştıracak araç gereçlere yer verilmekte.

Mutfaklarda işlevselliği olan dolaplar, raflar, hatta kolaylıkla uygulanabilen gerektiğinde yeri değişebilen, daha küçük üniteler, elektronik eşyalarda daha fonksiyonel ürünler göze çarpmakta. Eğer mutfağınız küçükse size görselliğinden ziyade işlevselliği olan mobilyalar hitap edecektir. Büyük bir mutfakta hareket serbestliği daha rahat olacağından dekorasyonda bütüncül bir tema düşünülebilir. Ancak küçük bir mutfağa sahipseniz size daha çok iş düşmekte ve daha iyi planlamaya gitmelisiniz.

Örneğin mutfak dolaplarında bolca raf kullanabilir bu sayede de dolap içindeki kalabalıklığa son verebilirsiniz. En ufak alanı bile değerlendirmek adına raylı sistemlerden yararlanabilir ve küçük bölmeler, çekmeceler uygulayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki mutlaka mutfak dekorasyonunuz sizi rahatlatmalı ve ihtiyacınıza cevap verir nitelikte olmalıdır.

Mutfak mobilyası önemlidir ve ilk göze çarpan, ilk izlenimin uyandığı ögedir. Bu nedenle küçük mutfaklar için açık renkli mutfak mobilyası seçmekte yarar var. Hem mutfağa daha ferah ve geniş bir hava verir hemde aydınlık görünür. Tabi duvar renginin de açık renk olması gerektiği unutulmamalıdır. Büyük bir mutfakta ada tipi mutfak kullanabilirsiniz. Mutfak köşe takımı da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Küçük bir mutfak içinse daha küçük ebatlı bir masa ve sandalyeler sıcak bir görünüm verir.

Mutfak halılarında ise eğer küçük bir mutfaksa küçük ebatlı düz renk halılar tercih edilebilir. Mutfak perdelerinde ise mutfak mobilyalarına uyuma dikkat edilmelidir. Küçük ev aletlerinde de daha çok işlevselliği olan fazla yer kaplamayan ürünleri tercih ederseniz mutfağınızda kalabalık bir görünüm yaratmamış olursunuz.

Galerimizde sizlere fikir vermesi için bazı modern mutfak dekorasyon uygulamalarına yer verdik. Görselleri inceleyerek fikir edinebilir ve siz de mutfağınızın ölçülerine göre bir dekorasyon uygulamasını yapabilirsiniz.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.