Oturma Odası , Salon Trend Stil

Oturma Odası Modelleri Ve Fiyatları 2018

Written by Secret

Oturma odası diğer odalara göre evimizin en önemli yeri olarak geçer. Neredeyse evde olduğumuz zaman içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz, oturup dinlendiğimiz yerdir. Odanın için de bulunan kanepe rahatlığı insan vücudunun dinlenmesi için ne kadar önemliyse dekorasyon da o kadar önemlidir. Dinlenmek için vücudumuzun iyi bir koltuğa ihtiyacı olduğu gibi görsel anlamda da gözlerimizin ihtiyacı vardır. Odanın görsel güzelliği kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olur. Oturma odalarında ilk başlangıç yeri odak noktasıdır. Oturma odasının genel şeklini belirleyecek bir dizaynda olması önem taşır. Dekoratif ürünler odanın görsellik açısından iyi taşınabilir olması gerekmektedir.

Örneğin ; Oturma odanız büyük ve iri bir oturma grubunuz varsa buna şömine çok güzel eşlik edecektir. Kanepe oturma odasının merkezinde yer alır. Satın alırken en çok dikkat edilen şey kanepenin kaç kişilik olmasıdır. Ve hangi amaçla aldığınızı satış görevlilerine belirtmeniz gerekebilir. Bazı insanlar kanepeyi sadece oturmak için alır eğer ki siz kalabalık bir aile iseniz ve üstünde yatma ihtiyacınız varsa ona göre kanepe bakmanız daha iyi olacaktır. Kanepenin iki kişilik yatak haline gelip gelmediğine de bu yüzden dikkat etmeniz gerekebilir.

living room models

Eğer oturma odasında ki kanepenin yatak olması sizin için önemliyse ve görsel anlamda da güzel bir oturma odası grubu bakıyorsanız aynı zamanda kalabalık bir aile iseniz sizin için oturma grubunda en az iki kanepenin yatak haline gelmesi önem taşır. Fiyat aralığı ise 2.990 TL den başlayan fiyatlarla bütçenize göre karar verebilirsiniz. Bunlara önem konusunda ek olarak kanepenin rahat temizlenmesidir. Evde küçük çocuğunuz varsa temizlik yönünü düşünme gibi bir sorununuz da olacaktır. Bu yüzden kolay temizlenebilir bir kanepe bakmanız gereklidir. Eğer oturma grubunuzu sadece oturmak için alacaksanız ve sizin için yatak olması önemli değilse aynı zamanda kalabalık bir aile değilseniz pratik oturma odalarına bakmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Rahatlığı ve görsel anlamda aynı kademede olması gerekmektedir. Pratik oturma grubu fiyatları ise 1.490 TL den başlayan fiyatlarla ister mağazalardan ister bilgisayarınızı ve diğer cihazlarınızı kullanarak bulabilirsiniz. Oturma grubunda renk seçimi de oldukça önemlidir. Duvar rengi, zemin, dekoratif objeler ve perdelerinize uyum sağlayıp sağlamayacağını kontrol etmeniz sizin için daha iyi ve daha güzel bir oturma grubu almanızı sağlayacaktır. Oturma odanızdaki renk sayısı fazla olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. İdeal bir oturma odası istiyorsanız seçtiğiniz en az üç renk aynı renk ailesinden gelmesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

living room models

Eğer yaptığınız renk sonucu bir karmaşayla sonuçlanırsa yorgunluğunuzu huzursuz bir hala getirebilir. Ufak tefek kuralları öğrenip takip ederseniz kendinizi oturma grubunuzu sizin tam istediğiniz bir zevkle alınıp döşenmiş olarak bulacaksınız. Oturma odası için kanepe ne kadar önemliyse stil de o kadar önemlidir. Odayı kafanızda belirlediğiniz bir stil üzerinden düzenlemelisiniz. Çok renkli bir fikir sahibiyseniz farklı stilleri bir araya getirmekte mümkündür. Ama bu riskli bir tercih olacaktır. Tek bir stil üzerinden gitmenin daha iyi bir seçim olacağını belirtmek gerekir. Farklı stiller bütünlüğü ve iç açıcı görüntüyü birden bozabilir. Bu görüntü de huzursuzluğa neden olacaktır.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel retro mobilya modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.