Ev Tekstili

Paha Biçilmez Güzellikteki İran Halıları

Written by Secret
Çok değerli takipçilerimiz, sizleri bu yazımızda bir muhteşemlikle tanıştırmak istiyoruz. Evet kökeni çok eskilere dayanan kadim bir uygarlık olan ve oldukça zengin bir kültüre sahip İran’ın olağanüstü halılarından söz etmek istiyoruz.  Bildiğiniz üzere İran dünyanın en eski ve köklü kültürlerinden birine sahiptir. İran Edebiyatı, İran Sanatı, İran Mimarisi, geleneksel yaşam tarzı ve İranlıların ürettiği sanatsal yapıtları bir başka kültürde bu denli özgün ve yoğun olarak görmek çok zordur. Özellikle de el emeği, göz nuru, her birinde bir yaşam, bir anlam olan her birinin bir hikayeyi anlattığı renkli ve farklı desenlere sahip İran halılarını görmeden halı sanatı hakkında bir şeyler söylemek gerçekten çok zor.
İran Halıları İranlıları anlatıyor. İran’ın zengin kültüründen bahsediyor. Adeta İranlılarla özdeşleşmiş, milli bir sanat halini almış olan halıcılık İran’ın dünyaya açılan yüzüdür denilebilir. Her biri birer tablo gibi duran, en ince işçilikle dokunan, motifleri ile geçmişten geleceğe bir şeyler anlatan kimi İsfahan’da, kimi Kaşan’da, kimi Horanda, kimi ise Kirman’da dokunan bu muhteşem halıların değerini maddiyatla ölçmek onlara karşı haksızlık olur.
Dilerseniz lafı fazla uzatmadan bu muhteşem İran Halılarını galerimizi tıklayarak inceleyebilirsiniz. Eğer klasik bir dekorasyonu seviyorsanız, antika tutkunuz varsa, kültürel zenginlikleri temsil eden eşyalara karşı bir düşkünlüğünüz varsa bir İran Halısı edinebilirsiniz. Secrethome.net ekibi olarak bizler sizler için en güzel İran Halı modellerinden oluşan bir galeri hazırladık. Galerimizi tıklayarak halı modellerini yakından inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Sade ve Beyaz Zarif Çift Kişilik Nevresim Takımları başlıklı makalemizde bembeyaz nevresim modelleri, Beyaz Nevresim Takımları ve Gösterişli Beyaz Nevresim Takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • dünyanın en güzel halısı
  • iran halısı

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.
Ev Dekorasyon

Yükleniyor..