Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

Salonum Geniş Ve Uzun Ne Yapmalıyım?

Written by Secret

YÜRÜME ALANININ ÖNEMİ

Geniş ve uzun salonlarınız için yürüme alanı oluşturmalısınız. Bu sayede salonunuz daha kullanışlı hale gelecektir. Bu sayede misafirlerinizi ağırlarken daha rahat edeceksiniz. Eşyaları sıkıştırıp yürüme alanınızı kısıtlamamalısınız. Ne kadar çok eşya yerleştirirseniz o kadar kalabalık görünmesine neden olursunuz. Eğer kalabalık ve çok çocuklu aile yapısına sahipseniz bu durumda sürekli engellerle karşılaşmak hoşunuza gitmeyebilir.

Salonum Geniş Ve Uzun Ne Yapmalıyım

AYNA KULLANMAKTAN ÇEKİNMEYİN

Duvarlarda büyük ve sade ayna kullanabilirsiniz. Aynalar hem ferah bir ortam sağlayacak hem de salonunuzu daraltmayacaktır. Aynalar ışığı tüm salona yayacağı için salona derinlik katacaktır.

SALONUNUZU BÖLÜMLERE AYIRIN

Oturma grubu için ayrı bir bölüm ayarlayın. Aynı şekilde yemek masası için de ayarlayabilirsiniz. Böylece daha kullanışlı bir salon elde edersiniz. Misafirleriniz geldiği zaman da yemek yerken ayrı, sohbet ederken ayrı kullanım alanı sağlamış olursunuz. Yemek masanızı da kapıya yakın bir yere yerleştirebilirsiniz. Böylece tüm odayı dolaşmak zorunda kalmazsınız.

Salonum Geniş Ve Uzun Ne Yapmalıyım

DEKORASYON ÖNERİLERİ

Açık renklerde ve boydan boya halı kullanabilirsiniz. Böylece salonunuz daha ferah bir hal alabilir. Pencereleriniz geniş ise sadece pencereleri kapatacak şekilde uygun tonlarda perde seçebilirsiniz. Eğer pencereniz az ve küçükse duvardan duvara yine açık tonlarda perde seçebilirsiniz. Modern küçük orta sehpa seçebilirsiniz bu sayede zigon sehpa kullanımınızı da arttırmış olursunuz. Kalabalık ve büyük tablolardan uzak durmalısınız. Eğer farklı alternatifleriniz yoksa ve kalabalık aileyseniz yatak olabilen koltuklar tercih edebilirsiniz. Temizlik yapmanızda kolaylık sağlaması için altı geniş koltuklar tercih edebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda salonunuzun geniş gözükmesini sağlayabilir. Büyük aydınlatmalar kullanabilirsiniz böylece salonunuz daha ferah bir hal alacaktır.

Zevklerinize güvenin ne kadar çok obje ne kadar çok fazla ve büyük eşya alırsanız salonunuz o kadar kalabalık ve dar gözükecektir.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel salon dekorasyon modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.