Bahçe & Balkon

Sıradışı Veranda Dekorasyonu

İspanyolca Baranda, Taraca, İtalyanca Terazza olan Veranda kelime olarak tanımlanan şekliyle yapıların zemin katında, yer ile aynı hizada ya da yükseltilmiş, üzeri bir çatıyla örtülü, yanları açık ya da camlı, büyükçe sundurma ya da balkon’dur. Verandaların ilk olarak Hint mimarisinde ortaya çıkmış bir yapı stili olduğu sanılmakta ve bu bölgelere çeşitli amaçlarla gelen Araplar, Hollandalar ve Portekizlilerin aracılığıyla Avrupa’ya ve oradan da tüm dünyaya yayıldığı düşünülmektedir. Bugün geleneksel formlarından oldukça uzak olan Verandalar günümüz müstakil yapılarda bir mimari biçim olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde daha çok balkon ve teras düzenlemesi daha yaygın olmasına rağmen her geçen gün dekorasyonun çeşitlilik ve ilgi göstermesiyle birlikte bahçeli evler, villalarda veranda dekorasyonuna önem verilmekte ve çeşitli tasarımlarla modern verandalar dekore edilmektedir. Doğayla iç içe olmayı seviyor. küçük alanlara sıkışmaktan hoşlanmıyor ve dünyayı geniş bir açıdan yaşamak, izlemek istiyorsanız bahçeli evinize mutlaka bir veranda yapmayı düşünmelisiniz.

Hayatın tadını almak, keyifli anlar geçirmek ve temiz havayı  içinize tümüyle çekmek için verandadan daha uygun bir düzenleme düşünemezsiniz. O halde hep hayallerimizde olan, hayran olduğumuz modern veranda modelleri için galerimizi tıklayabilir ve evinizin girişine ya da bahçenizin şekline uygun bir veranda dekorasyonunu belirleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.