Ev Dekorasyonu Genel Oturma Odası , Salon

Yeni Sezon Zigon Sehpa Modelleri

Written by Secret

Ev dekorasyonun ve günlük kullanımda küçük bir detay olasada vazgeçilmezler arasında kendine yer edinmiştir zigon sehpalar. Pratik ve kolay kullanımı ile günlük yaşantımızda bize eşlik eden zigon sehpalar için hazırlamış olduğumuz bilgileri sizlerle payşamak isteriz.

Sehpa Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Sehpa, üzerine bir şeyler koymak için kullanılan ayaklı küçük masadır. Genellikle salon ve oturma odasında kullanılır. Günümüzde sehpalar birçok çeşidiyle ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Sehpa çeşitleri şunlardır:

Orta Sehpa: Genellikle odalarda koltuk takımlarının tam ortasında yer alır. Üzerine vazo, mum, renkli taşlar ve benzeri çeşitli dekoratif objeler konularak odanızın havasının değişmesine katkı sağlar.

Zigon Sehpa: Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan iç içe geçen sehpalardan oluşan sehpa grubudur. Misafirlerinize yapacağınız yiyecek veya içecek ikramlarınızda, servis sırasında kurtarıcı görevi görür.

Yan Sehpa (Fiskos): Genellikle kanepelerin yan tarafında veya iki koltuk arasında bulunur. Salonlarda daha çok dekorasyon amaçlı kullanılırken; oturma odalarında ise daha işlevsel bir şekilde üzerine bilgisayar ve benzeri ihtiyaç duyulan eşyalar konulabilir.

Yeni Sezon Zigon Sehpa Modelleri

Yeni Sezon Zigon Sehpalar

Zigon sehpalar Türkiye’ de kullanılmaya başlandığı 20. yüzyıldan itibaren evlerin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Eskiden kullanılan ve genellikle kahverengi ve beyaz tonlarından başka rengi olmayan, renkleri soluk kalan zigon sehpalar yerini günümüzde birbirinden şık modellere bırakmıştır.

Zigon sehpaların ahşap, mermer, demir, cam, deri gibi malzemelerden üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler içerisinden seçim yaparken çocuklarınızın yaralanmaması için uçlarının çok sivri olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca sürekli taşınması gerektiği için ağır olmaması ve ayaklarının dayanıklı olması da çok önemlidir. Günümüzde düz ayaklı sehpaların yanında, yuvarlak ayaklı sehpalarda dayanıklılık açısından tercih edilenler arasındadır.

Yeni sezonda zigon sehpaların evinizdeki koltuk takımınız veya masa takımınıza uyum sağlayacak şekilde seçebileceğiniz rengarenk modelleri bulunmaktadır. Şekil olarak da yuvarlak, dikdörtgen ve kare şekilli olanların yanında; papatya, kalp, dalgalı ve hatta iç içe konulduğunda davula, çantaya benzeyen veya tahta bir çiti andıran modelleri de bulunmaktadır.

Desenlerine baktığınız zamanda sehpaların üst kısımlarında çiçek, kuş, kelebek ve benzeri renkli desenlerin yanında çeşitli desenlerin üç boyutlu resim halleri de bulunmaktadır. Ayrıca retro tarzı yani eskiyi yansıtan tuğra gibi desenlerde vardır. Yeni sezon sehpaların ayak kısımlarında da el oymacılığı sanatını andıran çeşitli şekil ve desenlerde birbirinden şık tasarımlar bulunmaktadır. Sizlerde evinize ve kendinize hitap edecek olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz yeni sezon zigon sehpa modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.